Що робити у разі аварій на хімічних об'єктах

Російські окупанти не нехтують цілитися в об'єкти української інфраструктури, які мають підвищений рівень хімічної небезпеки. Тому про всяк випадок збережіть собі цю інструкцію.

Цю ніч окупанти спричинили техногенні катастрофи: у Харкові підірвано газопровід, у Василькові палає нафтобаза. 

Коротка інструкція з цивільного захисту громадян:

1. Зачиніть вікна та без нагальної потреби не відкривайте їх. При відкритті — завішуйте їх вологою або марлевою тканиною, періодично міняйте її.

2. Уникайте тривалого перебування на повітрі. 

3. Користуйтеся системою кондиціонування та очищенн повітря. Поставие у вашому приміщенні ємності з водою для підвищення вологості повітря. 

4. Регулярно здійснюйте вологе прибирання. 

5. Відчуваєте запах диму? Негайно надягайте вологі маски, віконні та дверні отвори ізолюйте вологою тканиною.

6. Збільште споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих.  Рекомендується пити підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (міральні напої, киснево-білкові коктейлі.  Виключити газовані напої.

7. Декілька разів на день приймайте душ, промивайте ніс та горло.

8. Якщо маєте проблеми із серцево-судинними захворюваннями, додатково проконсультуйтеся з лікарем.8.У разі не можливості евакуації виконуйте ці мінімальні поради. 

9. У разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або краще 2-5% розчинами питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).

10. Покиньте приміщення, використовуючи сходи. На вулиці не біжіть, не торкайтеся будь-яких предметів, не наступайте у калюжі. Не їжте і не пийте нічого. 

11. У разі аварій з викидом хлору — намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку — низинам.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262