Що нового у спротиві російській агресії на просторах соцмереж.
WhatsApp сформував пам'ятку про безпечне використання платформ. Центр протидії дезінформації при РНБО України отримав підтвердження про підтримку заходів нашої країни з інформаційної безпеки громадян від компанії WhatsApp.
Корпорація Meta, якій належать сервіси Facebook, Instagram та WhatsApp, заявила про підтримку в блокуванні підроблених або шахрайських облікових записів, а також в обмеженні поширення дезінформації. Також буде блокуватися монетизація російських каналів та пабліків. У Instagram почали з'являтися мітки "Змі, яким керує Росія".
Twitter заблокував можливість реєструвати акаунти в РФ.
Таке рішення допоможе Україні протистояти інформаційному терору ворога та посилить національну безпеку.
Мобільні оператори "Київстар", "Vodafone Україна" та Lifecell заблокували доступ до своїх мереж для абонентів Росії та Білорусі. Про це повідомили представники всіх трьох компаній.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернувся до CEO Rakuten (Viber) та Paypal, щоб заблокували ці сервіси у Росії. Це зменшить агресору канал пропаганди та обмежить доступ до грошових переказів. Чим більше компаній блокуватиме свої сервіси у країні агресора — тим менше у них буде шансів продовжувати війну в Україні.
У Держспецзв'язку також повідомляють, що Інформація про відстежування українців за геолокацією не відповідає дійсності.
Коротко: увімкнена геолокація на телефоні не допомагає ворогу проводити наведення на цілі. Але не треба поширювати у публічний доступ фото та відео із тегами вашої геолокації.
Детально:
1. Смартфони на Android чи iOS не відправляють локацію. Якщо ви хочете «зникнути» – вам треба вмикати авіарежим.
2. Випадково кудись відправити повідомлення зі своєю локацією можна, наприклад, через вайбер чи телеграм. Не діліться в публічних чатах інформацією, як і куди легко проїхати. Тільки в особистих повідомленнях із друзями, але краще за все – в телефонній розмові.
3. Не робіть "комплімент" ворогу: якби у росіян були технології відстежування вашої локації два попередні дні, навіщо їм би було потрібним ставити мітки?
4. У чатах часто «лякають», що будуть коригувати ворожі удари завдяки геолокації. Однак адреси укриттів та бомбосховищ і так у відкритому доступі.
Нагадаємо, що останні кілька днів інфопростором ширяться ворожі фейки, дезінформація та шахрайські повідомлення, метою яких є посіяти паніку та розвідати інформацію у населення. Будьте пильними. Не панікуйте.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262