У Слов’янську об’єднують лікарні. Що зміниться для людей

У Слов’янську лікарня №1 та клінічна лікарня (колишня Леніна) об’єднаються в одну. Сайт 6262.com.ua дізнавався, чи вплине це на життя містян та на самих медиків.

Про наміри об’єднати клінічну лікарню та лікарню №1 заговорили ще влітку 2021 року.

21 січня 2022 року у Слов’янську запустили онлайн консультацію з громадськістю щодо приєднання клінічної лікарні до лікарні №1. В описі до консультації повідомлялося, що такі міри не вплинуть на містян, а дозволять заощадити кошти, cкоротити витрати на утримання загально лікарняної чисельності працівників, сконцентрувати в одному закладі все обладнання для екстреної, невідкладної та планової допомоги.

Проте така новина викликала обурення серед значної кількості містян, багато хто у коментарях під консультацією та у соцмережах висловився проти. 

До того ж днями колектив клінічної лікарні поширив у групах Facebook лист до голови Слов’янської ВЦА Вадима Ляха. У листі вимагають не приєднувати заклад до лікарні №1 та обрати для клінічної лікарні нового директора. Таку вимогу пояснили тим, що об'єднання призведе до відтоку спеціалістів, знищення діагностичної бази, погіршення якості планової та екстреної допомоги, відтоку коштів Національної служби здоров'я до інших міст.

Нещодавно консультація з громадськістю щодо майбутнього медзакладів завершилася. За її результатами вирішили підготувати проєкт розпорядження керівника ВЦА “Про реорганізацію закладів охорони здоров’я шляхом приєднання КНП СМР “Міська клінічна лікарня” до КНП СМР “Міська лікарня №1”.

Тож, у міському відділі охорони здоров’я ми спитали, як така реорганізація вплине на медиків та пересічних містян. Начальниця відділу Олена Джим відповіла, що на мешканцях Слов’янська об’єднання лікарень ніяк не позначиться. А всі підрозділи як працювали раніше, так і продовжать працювати. Усі види допомоги, які були раніше, надаватимуть і далі.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

За словами Олени Джим, після об’єднання зменшиться кількість адміністративного персоналу - це директори, заступники, бухгалтери тощо. Усе обладнання та технічна база будуть сконцентровані на базі одного медзакладу, тому надання допомоги має стати мобільнішим та оперативнішим.

Також зникне така річ як міжлікарняні відносини, на які зараз потрібен час. Начальниця відділу згадала, що саме це стало проблемою, коли тільки відкривали ковідний шпиталь на базі клінічної лікарні. Для госпіталю необхідно було сформувати бригаду лікарів, у складі якої повинні бути терапевти - їх знадобилося відбирати з лікарні №1.

Щодо скорочення кадрів начальниця відділу повідомила, що наразі не збираються звільняти ані лікарів, ані медсестер. Крім адмінперсоналу, скорочення має торкнутися інших не медичних кадрів.

Водночас вона підтвердила, що медикам підняли зарплату. Але сама вартість послуг, за які гроші перераховує Національна служба здоров’я, збільшилася непропорційно новим зарплатам. Тому далі розмір штату залежатиме від того, скільки лікарня зароблятиме грошей.