У сторіз соцмереж сайт міста Слов’янська 6262.com.ua запускав опитування про те, який матеріал мешканцям міста було б цікаво прочитати.
Один з тих, який набрав найбільше переглядів: Як люди з порушенням зору у Слов’янську стають чемпіонами.
Вже неодноразово на сайті розповідали про перемоги наших паралімпійців на світовому рівні.
Читайте: Як спортсмени Слов’янська виступили на Паралімпійських змаганнях - результати
Багато хто знає Слов’янськ саме через паралімпійців з плавання. Ними вже давно і впевнено опікуються тренери Андрій та Світлана Казначеєви.
За словами Казначеєвих, тренування людей з інвалідністю майже нічим не відрізняється від звичайного тренування. Більше того, для самих спортсменів важливо і дуже мотиваційно бути на рівні з іншими. У кожного спортсмена свій розклад.
Як проходять тренування паралімпійців-пловців, дивіться у нашому відео:
Довгий час одним із найвідоміших спортсменів з порушенням зору був і залишається Віктор Смірнов - Герой України і багаторазовий учасник та чемпіон паралімпійських ігор.
Віктор Смирнов народився у Донецьку. У 9 років стався трагічний випадок, після якого хлопець перестав бачити. Батьки робили все, що могли, для того, щоб відновити зір своєї дитини, але спроби виявилися марними. Зір так і не повернувся.
Навчався Віктор у Слов’янській школі-інтернаті для сліпих та слабозрячих дітей. А у вільний час займався плаванням.
У 2004 році на ХІІ літніх Паралімпійських іграх в Афінах виборов 5 золотих нагород у дисциплінах: 100 метрів на спині (клас S-11), 100 метрів батерфляєм (клас S-11), 200 метрів вільним стилем (клас S-11), 200 метрів комплексом (клас SM-11), 400 метрів вільним стилем (клас S-11); 1 срібну нагороду у дисципліні 100 метрів брасом (клас SB-11); 1 бронзову нагороду у дисципліні 50 метрів вільним стилем (клас S-11). Став заслуженим майстром спорту, встановив чотири рекорди Європи.
У тому ж році плавець отримав Золоту Зірку і звання Героя України від президента Леоніда Кучми.
Детальніше про життя Віктора Смірнова читайте: Незрячий Герой України зі Слов’янська. Як паралімпієць Віктор Смирнов став Чемпіоном світу з плавання
Між іншим, Слов’янська школа для дітей з вадами зору приділяла немало уваги загальному розвитку дітей. Одним з перших вихованців, який виступив на Паралімпіаді став Олександр Мащенко. Зі світового чемпіонату він повертався з золотом. І для нього, і для тренерів Казначеєвих це була перша перемога такого формату.
Детальніше про школу дивіться у матеріалі:
Новим прізвищем в історії слов’янських чемпіонів стало прізвище Римми Багнюк.
Наприкінці жовтня 2021 року у грузинському місті Бакуріані завершився чемпіонат світу та Європи з пауерліфтингу та жиму лежачи серед спортсменів з порушеннями зору. Мегауспішно виступила на цих міжнародних змаганнях збірна України, яка посіла перше місце в загальному заліку. В активі атлетів нашої країни 44 медалі, з яких - 31 золота, 9 срібних та 4 бронзові.
Вагомий внесок у цю перемогу внесли п’ять вихованців слов’янської спеціальної школи №23 Донецької обласної ради.
Римма Багнюк привезла до Слов’янська вісім золотих нагород. По дві медалі найвищого ґатунку серед дорослих та юніорів світового чемпіонату, та стільки ж медалей континентальної першості.
При цьому 19-річна дівчина встановила світові рекорди серед дорослих у таких вправах, як станова тяга – 163 кг та 141 кг у присіді – це її улюблена вправа у триборстві. До того ж ще один рекорд світу їй належить у жимі лежачи серед юніорів – 72,5 кг.
Детально про дівчину можна подивитися в інтерв’ю:
А як ви вважаєте, які риси притаманні чемпіонам? Що потрібно, щоб досягти своєї мети?