Слов'янськ має негативну статистику випадків домашнього насильства - заступниця голови ДонОДА

У Слов'янську відкрився центр допомоги постраждалим від домашнього насильства. Тому сайт 6262.com.ua вирішив дізнатися у поліції, яка ситуація з домашнім насильством у її зоні обслуговування.

За 2021 рік поліція Слов'янська склала 746 протоколів щодо сімейного насильства - це ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них 352 протоколи - повторно на одну й ту ж саму людину. Кримінальних проваджень відкрили 87. Про це нам розповіли у пресслужбі відділу поліції Слов'янська.

Усі ці випадки були зафіксовані не тільки у Слов'янську, а по всій території обслуговування відділу - тобто у Слов'янську, Миколаївці, Святогірську і території колишнього Слов'янського району.

Був випадок, коли у Черкаському постраждалу від домашнього насильства родину помістили до спеціального притулку у Дружківці, щоб ізолювати від кривдника.

У поліції зазначають, що ситуація із насильство залишилася на рівні позаминулого року.

Водночас трохи інші цифри назвали на відкритті спеціальної служби первинного соціально-психологічного консультування постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Заступниця голови ДонОДА Юлія Костюніна розповіла, що Слов'янськ має негативну статистику випадків домашнього насильства. Так, за минулий рік поліція склала 1067 протоколів, 87 кримінальних проваджень, 70 заборонних приписів. Протягом року 154 особи перебували на обліку за фактом скоєння насильства, серед яких є 18 жінок.

Отже, нагадаємо, що тепер мешканці та мешканки Слов'янська, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі, можуть звертулися до  служби. Вона знаходиться по вулиці Генерала Батюка, 12.

Графік роботи: 

З понеділка по четвер з 8.00 до 17.00,

У п'ятницю - з 8.00 до 16.00.

Перерва - 12.00 - 12.48.

Субота й неділя - вихідні. 

Наразі звернутися можна за цим телефоном: 095 346 44 34.

До служби первинного консультування можуть звертатися сімейні пари, постраждалі особи та ті, хто вчинив насильство. Ані відсутність документів, ані статус, ані реєстрація не є перешкодами для того, щоб звернутися по одноразову допомогу чи соціальний супровід.

Отримуйте наші новини одразу після публікації у Viber