Нові роки в різних країнах - коли святкують

Новий рік у нашій країні святкують взимку з 31 грудня на 1 лютого, тому він асоціюється у нас з морозом, снігом, ялинками і мандаринами. Але такі асоціації виникають не в усіх мешканців нашої планети. Сьогодні розкажемо, коли Новий рік святкують в інших країнах. 

В Китаї новий рік святкують у лютому і він символізує свято весни. Прихід свята тут визначають за фазами Місяця. Щороку його присвячують одній із 12 тварин. Китайський новий рік настане 1 лютого 2022 р. Офіційні свята та вихідні в країні – з 31 січня по 6 лютого 2022 р. 

На туристичному острові Балі відзначають два нових роки – один, як і у всьому світі, а інший за балійським літочисленням. Найчастіше він відзначається навесні, у день рівнодення. 

У Саудівській Аравії немає точної дати настання Нового року. В ісламських країнах, де відлік років йде від Хіджри (часу, коли пророк Мухаммед вивів мусульман з Мекки до Медіни), рік настає в перший день місяця мухаррам. Дата настання плаваюча — щороку вона зсувається на 11 днів. Тому точної дати настання Нового року не існує. Але це нікого й не турбує — в більшості мусульманських країн Новий рік ніяк не відзначають.

Ефіопія - єдина країна у світі, яка не прийняла 12-місячний календар (григоріанський). Ефіопія використовує коптський календар, у якому 13 місяців, з яких 12 - складаються з 30 днів кожен, і 13-й місяць в кінці року має 5 днів. У результаті Ефіопія відзначає Новий рік 11 вересня.

Традиційно в Таїландісвято починається 13 квітня й триває три дні. Воно має назву Сонкран, що означає обертання нашої планети навколо Сонця. Відповідно, коли Земля зробить повний оберт, починається Новий рік. 

Єврейський Новий рік Рош ха-Шана настає у вересні або жовтні. У це свято заведено вітати один одного побажанням бути вписаним у «Книгу життя». 

В Індії всього три державні свята: День незалежності, День Республіки та День народження Ганді. 22 березня настає новий рік за єдиним національним календарем, але в індійських штатах його відзначають у різну пору року і називають по-різному. Офіційного та єдиного свята Нового року у цій країні немає.

Новий рік у Бангладеші святкують 14 квітня і називають «бенгальським». Цього дня всі люди вирушають до парків, де для них організовують культурні заходи з виступом національних колективів.