Чи будуть у клінічній лікарні Слов'янська ліквідовувати кардіологію

У 2021 році слов'янська клінічна лікарня мала затримку фінансування від Національної служби здоров'я України через невиконання деяких пунктів договору. Яка зараз в лікарні ситуація, та чи укладатиме вона договір зі службою на наступний рік?

Чому у 2021 році клінічна лікарня перестала отримувати гроші від НСЗУ?

Влітку 2021 року працівники Слов'янської клінічної лікарні почали мітингувати через те, що їм з весни затримували зарплату. Загальний борг був більше 9 млн грн. Протягом кількох місяців у місті розбиралися, хто ж винен у цій історії.

Причина була у порушенні договору з НСЗУ - саме Служба фінансує пакети медичних послуг, які надає лікарня. Порушення були у тому, що не вистачало лікарів, не було системи централізованого постачання кисню та ангіографа (коштовний апарат для рентгенологічного дослідження судин) тощо. Служба призупинила фінансування пакетів послуг “Допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах”, “Допомога при гострому інфаркті” та “Допомога при пологах”.

Поступово працівникам почали виплачувати борг по зарплаті, частково - з коштів, перерахованих Національною службою здоров'я, частково - з міського бюджету. Зокрема, з бюджету громади перерахували 5 млн. грн. і таким чином закрили борг за серпень. Станом на середину жовтня залишалося заплатити за вересень та частину жовтня. Очікувався транш близько 5 млн грн від НСЗУ.

А чи буде у лікарні новий договір з НСЗУ?

Зараз наближається кінець 2021 року, а це означає, що клінічна лікарня має укладати договір з НСЗУ на наступний рік. Тож чи вдалося медзакладу усунути всі порушення договору, на якій стадії укладання нового договору та що буде з кардіологічним відділенням? Про це ми спитали начальницю міського відділу охорони здоров'я Олену Джим.

Зараз вже почався процес контрактування між Службою та лікарнею. Остання працює над поданням документів для укладання договору за пріоритетними пакетами послуг. 

Порушення договору усунули, тому фінансування лікування інсультів та допомоги при пологах відновилося.

За словами Джим, у березні цього року різко змінили умови підписання договору на пакет послуг "допомога при пологах" - необхідно було терміново встановити систему централізованого постачання кисню. Потів вирішили, що це не потрібно, а достатньо кисневих концентраторів. 

Для "інсультного пакета" відділення треба було доукомплектувати лікарями неврологами - це теж зробили. Скоротили кількість "неврологічних" ліжок у лікарні №1, а неврологи перейшли до клінічної лікарні. 

Що чекає на кардіологічне відділення?

Щодо лікування інфарктів, то цей пакет як не фінансували, так і не фінансують - каже начальниця. Все через відсутність ангіографа та неможливість розгорнути повноцінне кардіохірургічне відділення. Повноцінно пакети "лікування інфарктів" у Донецькій області фінансуються тільки у Маріуполі та Краматорську. 

Наразі кардіологія в клінічній лікарні працює, закривати її чи розформовувати поки не збираються. Якщо лікарня буде заробляти достатню кількість грошей та буде в змозі утримувати відділення, воно буде працювати. 

"Сейчас у нас есть задолженность в размере фонда месячной оплаты труда - это сумасшедшие деньги. Нам нужно расплатиться с долгами, а потом уже решать - содержать отделение, которое работает не на полную мощность, или нет. Если не будет финансовой возможности, значит будем сокращать и урезать не только кардиологическое отделение"

Але це не означає, що у місті не будуть працювати спеціалісти даного профілю і не будуть надавати таку допомогу - запевнила Олена Джим. У найближчі місяці така допомога буде, як і раніше, у головному корпусі клінічної лікарні. А що буде далі - час покаже. 

У майбутньому планується, що всі пацієнти, яких лікують без оперативного втручання, будуть знаходитися у терапевтичному корпусі лікарні №1 по вулиці Василівській - там і кардіологія, і неврологія, і терапія. Але поки що цей корпус не відкрився після ремонту.

Щоб бути в курсі всіх подій у Слов'янську, долучайтеся до нас у Viber