У Слов'янську презентували концепцію креативного розвитку міста. Вже можна подивитися, як місто може виглядати після перевтілення.
18 листопада, в рамках ініціативи "Добрі сусіди – одна країна", онлайн презентували "Концепцію креативного перетворення Слов’янська".
Проєкт стартував у травні і має згуртовувати мешканців багатоквартирних будинків. В Україні він реалізується за підтримки проєкту USAID "Демократичне врядування у Східній Україні".
Київська команда експертів запропонувала основні напрямки та стилістику креативного перетворення громадського простору. Для цього спеціалісти аналізували історію та географію Слов'янська, архітектуру та специфіку благоустрою.
Мета такого перетворення - пом’якшити враження від наявної забудови й занедбаних паркових зон, створити затишок та комфорт в центрі міста.
Як можна перевтілити центр міста
Експерти пропонують повністю "перезавантажити" Соборну площу та позбутися її радянського вигляду. Зокрема, рекомендують реконструювати сцену, відмовитися від асфальту та замінити його гранітними плитами кількох відтінків. Слід розбавити площу зеленими острівцями та зонами для відпочинку під деревами.
Концепція пропонує зберегти фонтан, але оздобити його навколо зеленими насадженнями. Ще треба подбати про змінний рельєф, додати сходи та пандуси, облаштувати парковки для вело та електротранспорту.
Нагадаємо, що у 2017 році презентували проєкт реконструкції головної площі міста - площі, хоча розмови про це розпочалися ще у 2015 році. У 2019 році проєкт був поданий на розгляд Європейського інвестиційного банку, але підтвердження так і не надійшло.
Читайте: Реконструкция площади в Славянске планируется, но когда - неизвестно
У рамках оновлення площі планували стаціонарну сцену, реконструкцію фонтану, мобільні туалети, пам’ятник Михайлу Петренку, сухий фонтан та пішохідну зону.
Читайте: Представлен проект реконструкции Соборной площади в Славянске(план)
Ось такий вигляд мав би бути у площі:
Як можна оновити набережну озера Рапного на курорті
Пропонується додати паркові лавки та облаштувати стилізовані під природний рельєф клумби для газонів і невисокої декоративної рослинності. Уздовж пішохідних і велодоріжок рекомендують встановити сучасні ліхтарі зі світлодіодними лампами та фотоелектричними джерелами їх підживлення.
Як має виглядати новий сквер "Лісний"
Там пропонують створити доріжки, вкриті гранітними плитами й гранітною крихтою, та обрамувати їх високим бордюрним каменем. Водночас сквер має виглядати максимально природно. Елементи декору мають органічно вписуватися, ліхтарі мають бути не високі.
Для реконструкції парку "Лісний" раніше вже була зроблена вся підготовча документація, окрім проєктно-кошторисної. Гроші на проєкт не виділялися через те, що своєчасно не був прийнятий бюджет Слов'янської громади на 2021 рік. Тому проєктну документацію планують писати на наступний рік.
Отже, експерти бачать наше місто таким, в якому пострадянська архітектура буде розбавлена сучасними плавними контурами та лініями, легкими конструкціями, зеленими зонами та пішохідними доріжками, які не вкриті асфальтом.
Ви також можете докладно ознайомитися з презентацією проєкту. Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінці проєкту.
Якщо ви хочете додати ще одну локацію для участі у проєкті, заповніть анкету та надішліть координаторці проєкту Асі Биковій bykovaasya@gmail.com
або за телефоном +38 (095) 775 02 23.
Пропонуємо слідкувати за нашими оновленнями у Viber