22 жовтня офіційно відкрили після капремонту міст через річку Казенний Торець. Це стало для містян та всіх, хто регулярно їздить через міст, головною подією жовтня.
У березні на мосту через річку Казенний Торець стався обвал. Майже одразу після цього його перекрили для транспорту. Тоді функцію замовника на себе взяла Донецька обласна державна адміністрація, хоча спочатку проєкт замовляло місто.
Роботи на мосту стартували 28 червня. Хоча на відкритті голова ДонОДА Павло Кириленко сказав, що ремонт розпочався 2 липня. Підрядником було ТОВ "Хозхімсервіс".
Тут замінили старі кріплення, відремонтували опори та простір під мостом, замінили комунікації, встановили нові стилізовані під старовину ліхтарі та огорожі, поклали новий асфальт, зробили тротуари.
Читайте: Які мости збираються капітально ремонтувати у Слов'янську
Міст фактично ремонтували три з половиною місяці. Область була вимушена взятися за цей об'єкт, оскільки у Слов'янську була складна політична ситуація та "було безвладдя".
Загальна вартість робіт - майже 47 млн. грн. Вже з 6 ранку 22 жовтня міст довжиною 89 метрів відкрили для автівок та громадського транспорту, хоча для пішоходів та велосипедистів його відкрили трохи раніше.
Соляний бум
Для тих, кому не байдуже культурне життя Слов’янська, не менш довгоочікуваною подією мав стати фестиваль “Соляний бум”. Через погіршення епідемічної ситуації у місті він відбувся в урізаному форматы, але не був повністю скасований.
13 жовтня в рамках фестивалю до Слов’янська прибули 15 митців з 6 міст України. Серед гостей - фотографи, музиканти, художники, поети і журналісти. Учасники мали дуже насичену програму. Вони досліджували наше місто, відвідували місцевий музей, архітектурні пам’ятки, солоні озера, керамічні заклади, місця війни.
15 жовтня учасники Соляного Буму відвідали і редакцію Сайту міста Слов’янська, щоб побачити, де народжується журналістика. Ми показали учасникам, де створюються новини, познайомили з журналістами, розказали, як працює рекламний відділ. В офісі обмінювались досвідом, декламували вірші, обговорювали тему війни, розвитку бізнесу.
У редакції учасників Соляного Буму дивували нашими спецпроектами, новими ідеями, реалізованими задумками. У рекламному відділі знайомили з менеджерами, розповідали про основні методи роботи.
Протягом відвідин учасники фестивалю "Соляний бум" створювали своє бачення нашого міста, а згодом презентували його перед усіма мешканцями. Художники та фотографи представили свої роботи. Частина їх була виставлена на третьому поверсі виконкому, а частина знаходилася у ЦНАПі.
Фіналом фестивалю став концерт у БК “Жовтень”, де учасники презентували свої роботи, виступали колективами та грали на музичних інструментах.
Фото - Anton Balan Photography
Вхід у “червону” карантинну зону
18 жовтня Слов'янськ разом зі всією Донецькою області ввійшов у "червону" карантинну зону.
Читайте: Натовпи у супермаркетах та товари на винос - перший день Слов'янська у "червоній" зоні
У місті, як і по всій області, значно погіршилася епідемічна ситуація. Протягом двох тижнів поспіль у місті фіксували більше тисячі нових випадків коронавірусу, всі ковідні ліжка зайняті, швидка не відповідає, лікарі не встигають.
Саме через критичну ситуацію з захворюваністю на COVID-19 з 1 листопада діти не повернулися до школи з осінніх канікул, а перейшли на дистанційну форма навчання.
Поліція, у свою чергу, перевіряла дотримання правил карантину. Протягом першого тижня у “червоній зоні” у місті склали 21 постанову за недотримання маскового режиму. Також склали два протоколи за порушення правил карантину суб'єктами господарювання
Нова директорка Слов’янського краєзнавчого музею
Уперше за багато років змінилося керівництво Слов’янського краєзнавчого музею. Новою директоркою стала Євгенія Калугіна. 1 жовтня жінка приступила до виконання обов’язків.
У своїй програмі для конкурсу кандидатів Калугіна наголосила на тому, що музей має стати сучасним та ефективним. Серед цікавинок, які планують ввести - використовувати музей не лише для виставок чи музейної діяльності, але і для культурно-історичних заходів. Планується створити рекреаційну територію музею для відпочинку відвідувачів. Для цього Калугіна запропонувала використовувати такі історичні місця як Вілла Марія, контору Дзевульського і Лянге, староміський цвинтар, на якому буде облаштований меморіальний парк "Пам’ять поколінь", а також саму територію музею.
Дивіться: Чотири історії...чотири сильні жінки зі Слов’янська (відео)
За період її керівництва в музеї вже відкрили художню виставку “Осінь 2021”. Відкриття відрізнялося від звичного формату, адже відвідувачі слухали живу музику та могли пригоститися кавою.
Найближчим часом сайт міста Слов’янська випустить повне інтерв’ю з новою директоркою музею Євгенією Калугіною. Стежте за нашими оновленнями.
Подорожчання проїзду в автобусах
З 9 жовтня в автобусах Слов’янська вартість проїзду підвищилася з 6 до 10 грн. Голова Слов’янської ВЦА Вадим Лях підписав відповідне розпорядження. З цього ж дня перевізники почали працювати за звичним розкладом, скорочення рейсів скасували.
Ціна на автобус Слов’янськ - Билбасівка поки що складатиме 15 гривень. А рух тролейбусу до Билбасівки організують після того, як будуть закінчені усі роботи по маршруту №5 (ЗД Вокзал - Семенівка). Вадим Лях запевнив, що навесні тролейбус вже запустять.
Водночас квиток у тролейбусах до грудня коштуватиме 4 гривні, але потім його підніматимуть до 7 грн.
Ще більше цікавого дізнавайтеся у нашій групі Viber