"Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" набрав чинності 9 квітня 2015 року. З того моменту в країні почали прибирати пам’ятки комуністичного минулого і перейменовувати вулиці.
Можна багато розмірковувати про те, наскільки це було потрібно. Результатами ж декомунізації стали десятки прибраних пам’ятників, радянських символів та перейменування вулиць.
Читайте: На заметку. Полный список переименованных улиц Славянска
Разом із тим, як в Україні почали позбуватися комуністичної символіки, з’явилося дві команди: тих, хто активно займається декомунізацією і вимагає "зачищення" і тих, хто проти змін.
Але хто з них правий?
Читайте: Гітлер, Муссоліні, Чаушеску та Сталін. Що роблять із пам’ятками зла в різних країнах
- Як розвивається декомунізація в Україні і Слов’янську?
- Навіщо зносити пам’ятники?
- Чи потрібні нашій країні ці зміни?
- Що змінилося?
- Хто такі декомунізатори і навіщо вони це роблять?
Про це не зможе розказати ніхто краще, ніж безпосередньо людина, яка сама займається проблемами звільнення від пам’яток комуністичного минулого.
В рамках нового проєкту "Подкасти" ми поспілкувалися з Дмитром Браславським - людиною, яка пише заяви і запити, наполягає на змінах назв вулиць і "топить" за прибирання радянських пам’яток.
Там і про парки радянщини в Україні, як досі існують і про те, навіщо йому декомунізація. Про погрози від захисників Радянського союзу, і про те, що пам’ятник Леніну у Слов’янську французи хотіли купити за 200 тисяч євро.
Тож пропонуємо вам послухати подкаст "Декомунізація. Має сенс".
Свої думки пишіть у коментарях. Як вважаєте, що робити з пам’ятником Леніну у Слов’янську? Чи потрібна Україні декомунізація? Чи запам’ятали нові назви вулиць?
Минулого разу говорили про сексуальну освіту в школі. Слухайте: Має сенс сексуальна освіта | Подкасти 6262 | Епізод 1
Проект виконується за підтримки Програми Партнерства у галузі мас-медіа в Украні (UMPP). UMPP адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Державного департаменту США (DOS) через Управління громадських справ, Посольство США, Київ.