Слов'янськ збирається відсудити колишній Арматурно-ізоляторний завод

У центрі Слов'янська вже багато років знаходиться занедбаний Арматурно-ізоляторний завод. Виявилося, що міська влада збирається його відсудити у нинішнього власника.

23 жовтня на сайті нормативних актів Слов'янської військово-цивільної адміністрації з'явилося розпорядження керівника ВЦА про інвентаризацію земель

У розпорядженні йдеться про інвентаризацію земель площею 32 га по вулиці Добровольського, 32. Саме тут знаходяться руїни колишнього Арматурно-ізоляторного заводу.

На пресконференції 26 жовтня голова ВЦА Вадим Лях розповів, що збирається йти тим же шляхом, що і з колишнім заводом "Металіст" біля парку Шовковичного (прим. там зараз збираються будувати Епіцентр). У цьому випадку довелося через суд та прокуратуру відібрати у власника цю ділянку та виставляти її на торги. На всю процедуру з "Металістом", за оцінкою Ляха, знадобилося близько півтора року.

Як пояснив Лях, кілька років тому фірма "Сакраменто" заявила, що вона є власницею території АІЗу. 

Нинішній власник АІЗу не уклав з містом договір про те, щоб платити за користування землю. Фактично власник був, але нічого не сплачував до бюджету громади. Тому міська адміністрація ще у 2020 році вирішила забрати ці землі.

Тепер, щоб почати нараховувати власнику штрафні санкції, громада буде інвентаризувати ці землі. Тоді буде зрозуміло, на яку конкретно територію ці санкції застосовувати. Потім можна буде йти до суду, щоб там доводити свою правоту.

"Эта земля должна быть в городе и она должна развиваться. И город должен получать от этого доход, и предприниматели, у которых есть желание, могли бы иметь возможность строить там свой бизнес. Там существуют два предприятия уже", - каже голова.

Нагадаэмо, що АІЗ - одне з найстаріших підприємств на території СНД. Він бере свій початок у далекому 1915 році. Тоді підприємство заснували на базі об'єднання посудної порцелянової фабрики купця Кузнєцова і Мюльграбенського порцелянового заводу з виробництва ізоляторів. Під ча Другої світової війни завод був повністю зруйнований, але вже у 1947 році вийшов на довоєнні обсяги виробництва. 

Сайт 6262.com.ua, у свою чергу спробував поміркувати, яким чином можна було б реанімувати колишній завод. Що з цього вийшло, дивіться тут: 

Також приєднуйтеся до нашої групи у Viber