В Україні корупція - один з найпоширеніших злочинів та вічна проблема. Скільки б з нею не боролися - в головах людей міцно сидить думка, що вирішити якусь справу можна швидше через додаткову грошову стимуляцію.
Україна вважається однією з найкорумпованіших країн. Це підтверджує Індекс сприяння корупції за 2020 рік, який відображає ситуацію в світі. Таке дослідження зробив глобальний рух Transparency International.
Дослідження має рейтинг, в якому позиція країни залежить від того, скільки вона набрала балів. Чим більше балів - тим нижчий рівень корупції. Невелика кількість балів означає, що в країні корупція замість держави. Відповідно, максимальна кількість балів - корупція майже відсутня.
Так ось, згідно цього Індексу, Україна має 33 бали зі 100 можливих і знаходиться на 117 місці в світі. Звісно, це не найгірший показник. Поруч із нами у рейтингу Єгипет, Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія.
Очолюють світовий рейтинг Швеція (85 балів), Норвегія (84 бали), Фінляндія (85 балів) та Нова Зеландія (88 балів).
То як так склалося, що в Україні стало ледве не традицією вирішувати проблеми та прискорювати якісь процеси через хабарі? Це сайт міста Слов’янська 6262.com.ua і спробував з’ясувати через дискусію.
А дискусія відбулася в рамках подкасту “Нахіба”. Нашим гостем був представник ГО “Сильні громади” Денис Бігунов.
Читайте: Нахіба потрібна вакцинація| Подкасти 6262| Епізод 1
На початку розмови ми з’ясували, що корупція з’являється тоді, коли відсутня довіра до влади та інститутів держави. На думку Дениса Бігунова, в Україні ця довіра лише тільки починає будуватися, адже незалежною вона є тільки 30 років, а національне самоусвідомлення почалося фактично з 2014 року.