Від Донецького аеропорту до історій місцевих на фронті - захисники і захисниці України у матеріалах Сайту міста Слов’янська

Сьогодні Україна святкує День захисників та захисниць. Сайт міста Слов’янська 6262.com.ua долучається до привітань і вшановує пам’ять усіх, хто захищав Україну до останнього подиху.

А хто ж такі "захисники України"? Це чоловіки чи жінки? Вони - професійні військові, чи пішли на війну добровольцями прямо з офісу чи заводу? Кожен з них має свою долю, свою історію життя. Хтось залишив вдома дітей та пішов воювати, хтось продовжує справу своїх предків, хтось мріяв бути військовим.

І на це ми маємо відповідь у відео: Хто вони − Захисники України (відео)

Для Слов’янська цей день має особливе значення. Адже лише завдяки справжнім захисникам країни наше місто у 2014 році вдалося звільнити від проросійської окупації. 

І про це нам також розповідали справжні учасники цих подій: “Ми розуміли, що звільнимо це місто. Але якою ціною…”, - спогади військових про звільнення Слов’янська.

“Українська армія, якщо є хтось з живих - виходьте". Історія військового, який заходив у Слов’янськ

Дуже важливо, що сьогоднішня дата має офіційну назву “День захисників і захисниць України”. Адже на стражі нашого спокійного життя наразі стоять не лише чоловіки, але й багато жінок.

Про них ми неодноразово робили матеріали. Наприклад про гвардійку, яка працює водієм: Жінка-водій та військовий оператор. Історії нацгвардійців зі Слов’янська.

Або про дівчинку зі Слов’янська, яка наразі є десантницею: "Будеш обличчям бригади". Як дівчина зі Слов’янська пішла на службу до десантно-штурмових військ.

Насправді, зовсім немало мешканців нашого міста стали до лав Захисників України. У кожного з них була своя мотивація, але їх об’єднує одне - любов до Батьківщини, захист країни і боротьба. 

Для нас завжди було окремим задоволенням спілкуватися з військовими, ділитися їх історіями, їх життям, їх спогадами. Бачити, як наші воїни живуть в умовах війни, ведуть побут, воюють - це особливо цінний досвід. Серед найгарячіших відео для нас залишається подорож на позиції до наших військових: Слов’янськ на передовій. Три історії містян, які вже 7 років воюють за Україну - ВІДЕО

“Мужчины должны воевать”. Історія військового зі Слов’янська

“Ми знали, що в будь-який момент можемо загинути”. Військовий зі Слов’янська про війну, сім’ю і бої в Дебальцево

“Огневое столкновение могло произойти каждую секунду” - Комбриг зі Слов’янська про свій військовий шлях

На жаль, серед наших земляків є і ті, хто віддав своє життя за Україну. Біль від втрати не зникає. Але людина продовжує жити у спогадах своїх близьких і рідних, у спогадах своєї землі: Роковини смерті захисника України Андрія Ременюка. Спогади батьків

Річниця загибелі військовослужбовця зі Слов’янська Романа Напрягло. Спогади

Пам’яті земляка Володимира Бражника, що загинув під Іловайськом, присвячується...(відео)

І це не усі слов’янці, які загинули, захищаючи Україну. Не можемо не згадати і про Ігоря Грішина, Миколу Колосовського, Олега Бойцова та Сергія Майбороду.

Але не лише Слов’янськ постраждав від війни. Бойові дії точилися у всіх куточках Донеччини та Луганщини. А до звільнення наших територій докладалися люди зі всієї України. 

Не знайти у нашій країні міста чи селища, з якого б не пішли люди захищати Батьківщину від загарбників. І у найкривавіших боях звичайні люди перетворювалися на героїв, тримаючи оборону: "У нас задача була одна - утримати Донецький аеропорт". Військові, які обороняли ДАП (Відео)

"Війна забирає найкращих. Я пересвідчився у цьому", - капітан з батальйону "Донбас" НГУ про Дебальцеве

Не лише військові захищають нашу країну. У цьому ще з 2014 року їм допомагають волонтери - люди, які на початку війни возили не тільки продукти та одяг, але часом навіть спорядження і набої.

І про них наші журналісти неодноразово розповідали і продовжимо розповідати: Волонтерство як частина життя. Тетяна Ременюк про загиблого чоловіка та допомогу армії - ВІДЕО

Як волонтери зі Слов’янська допомагали військовим, які виходили з Дебальцевого - відео

День захисників та захисниць України - важливе свято, яке дає нам можливість відволіктися від робочих будней і знову звернути увагу на тих, хто ходить на роботу не в теплий офіс чи центр, чий робочій дрес-код - не піджак і штани, чиї робочі відрядження тривають довше, ніж місяць. 

І навіть ті, хто повертається з війни додому, назавжди залишаються справжніми захисниками нашої держави. Бо саме вони не злякались на шляху битви з ворогом, саме вони полишали власні сім’ї, щоб вберегти інших. Саме про них ми особливо маємо дбати у цивільному житті: "Ми втратили багато людей. І я не про тих, хто помер". Дві історії військовослужбовців ЗСУ

Сайт міста Слов’янська 6262.com.ua щиро вітає усіх, хто захищає нашу країну і наших людей від ворога. Віримо у вас і нашу спільну перемогу. Знаємо, що ми живемо у безпеці лише завдяки вашій відданості і силі. А ми завжди підстраховуватимемо на фронті слів і речень.

Зі святом!