Україна повертається у "жовту" карантинну зону - Що зміниться

З 00 годин 00 хвилин 23 вересня 2021 року по всій території країни оголошено жовту зону.

23 вересня 2021 року по всій Україні буде запроваджено жовтий рівень епідеміологічної небезпеки. Таке рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Кількість інфікованих на COVID-19 зростає з кожним днем. 

З переходом країни у жовту карантинну зону змінюються і певні правила для людей. Так, якщо навчальні заклади хочуть продовжити працювати, треба, щоб 80% працівників були вакцинованими. У Слов’янську майже усі школи мають такий показник.

Читайте: Як працюватимуть школи Слов’янська у жовтій карантинній зоні

При цьому, вакцинація є справою добровільною, і люди можуть відмовитися від неї. У МОЗ нещодавно зазначили, що 98% людей, які наразі перебувають у лікарні з ускладненнями від COVID-19, є невакцинованими.

Читайте: Обмеження "жовтої" та "червоної" зон не стосуватимуться вакцинованих - голова МОЗ

Це стосується і бізнесу. Він може працювати без обмежень лише у випадку, якщо весь колектив є вакцинованим проти коронавірусу. У випадку, якщо люди не отримали щеплення, робота має підлаштовуватися під обмеження жовтої зони.

Отже, у "жовтій" зоні будуть такі обмеження:

  • робота шкіл, вишів та інших закладів освіти у звичайному форматі, якщо менше ніж 80% працівників закладу мають жовті чи зелені COVID-сертифікати — заклад має перейти на дистанційне навчання;
  • проведення масових заходів за участю більш ніж 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури більше ніж на 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів;
  • заповненість басейнів — більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість людей для груп;
  • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менше, ніж 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років);
  • проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та у присутності глядачів (відвідувачів).

Більшість цих обмежень не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів (або ж працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів) матимуть жовтий чи зелений COVID-сертифікати.