Як не отруїтись лісовими грибами. Поради від Міністерства охорони здоров’я.
Осінь - сезон грибів. Після перших дощів багато хто відправляється до лісу, аби назбирати повне відерце. Проте треба бути особливо обережним при зборі грибів. Адже в Україні майже 2000 видів неїстівних і отруйних грибів.
Міністерство охорони здоров’я зазначає, що правила, яке на 100% буде захищати вас від небажаних наслідків "тихого полювання", немає. Найнадійніший спосіб - зовсім відмовитись від грибів з лісу. Особливо це стосується дітей, літніх людей, вагітних і жінок, що годують грудьми.
Навіть неправильне приготування може спричинити отруєння. Токсини накопичуються у перезрілих грибах, а їстівні гриби можуть бути уражені грибами-паразитами. Очищення чи приготування грибів не інактивують токсини.
Симптоми отруєння грибів:
- різкий біль у животі,
- блювота,
- діарея,
- порушення свідомості і зору,
- рясне слиновиділення та галюцинації,
- судоми.
Тривала дія отруйних речовин на організм може спричинити смерть. Тому діяти при отруєнні треба негайно, звернувшись до лікаря.
Якщо ви, або ваші близькі отруїлись грибами, треба діяти наступним чином:
- Одразу телефонуйте до “швидкої” за номером 103.
- Спробуйте викликати блювання.
- Промийте шлунок теплою водою (це дозволить припинити контакт токсину, який ще не потрапив у кров, із організмом).
- Слідкуйте за водно-сольовим балансом, адже діарея і блювання передусім небезпечні ризиком швидкого зневоднення. Якщо доступу до аптечних засобів нема, постійно пийте розчин води, солі і цукру.
- Прийміть сорбенти.
Якщо ви помітили симптоми отруєння, не можна вживати кисломолочні продукти, алкоголь, бо це прискорить потрапляння отруйних речовин в організм.
Залишки грибів збережіть для прискорення лабораторної діагностики отруєння і призначення лікування.