Вчора в Україні відзначили 30-річницю незалежності нашої країни.
Ми вирішили зробити підбірку фільмів, які варто подивитися з нагоди Дня Незалежності України. Чого вартувала ця незалежність раніше. Чого вона вартує нам зараз.
Читайте: Топ-5 українських фільмів для перегляду
Собор на крові
«Собор на крові» — український документальний фільм, науково-публіцистичне історичне дослідження українського національно-визвольного руху з використанням маловідомих фактологічних матеріалів і унікальних документальних кадрів, викладених у формі захоплюючої, майже детективної інтриги.
У грудні 1991 року Україна здобула незалежність. Проте молода держава скована економічними негараздами та політичними баталіями не змогла приділити належної уваги висвітленню власної історії. Більшість пересічних громадян України і сьогодні майже нічого не знають про велич і трагедію українського національно-визвольного руху, а , отже, будь яка дискусія навколо цієї теми залишається на рівні стереотипів радянської епохи. Серіал «Собор на крові» можливо вперше всебічно і неупереджено розповість глядачеві про боротьбу народу за соборність і самостійність своєї Батьківщини у період з 1919 по 1949 рік.
Це своєрідний серіал, який має 10 серій.
Ціна правди
«Ціна правди» - копродукційний фільм польської режисерки Аґнєшки Голланд. Події розгортаються в 1933 році. Радник прем’єр-міністра Великобританії та журналіст Гарет Джонс приїздить до Москви з наміром взяти інтерв’ю у Сталіна. Його нова знайома Ада Брукс відкриває йому очі на те, що відбувається у Радянському Союзі.
Ризикуючи власним життям та переховуючись від радянських спецслужб Гарет Джонс робить репортаж про Голодомор в Україні.
Черкаси
За сюжетом, корабель ВМС України «Черкаси» на час проведення навчань дислокується у порту кримського озера Донузлав. Тим часом Крим захоплюють «зелені чоловічки». Один за одним кораблі українського флоту здаються російським військам, і лише екіпаж «Черкас» приймає рішення чинити опір.
Військова драма «Черкаси» знята на основі реальних подій. Режисер-початківець Тимур Ященко надихнувся цим сюжетом, побачивши відеоролик, знятий моряками, коли вони перебували в оточенні російських військ.
Червоний
«Червоний» — український історичний фільм, однойменна екранізація роману Андрія Кокотюхи. 1947 року до ГУЛАГу потрапляють двоє українців. Головний герой — воїн УПА Данило Червоний. Інший українець — Віктор Гуров, радянський льотчик з Чернігова, літак якого було збито над позиціями ворога і його вважають дезертиром, який був у полоні.
Гуров вважає Сталіна героєм і вірить у те, що військовий суд помилився. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.
Заборонений
«Заборонений» — український художній повнометражний фільм про життя та загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса та його боротьбу із радянською системою.
Режисером фільму виступив Роман Бровко, авторами сценарію — Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.