Останнім часом на слуху частіше з’являється слово “подкаст”. Що воно значить і чому про це говорять?
На багатьох сторінках українських ЗМІ тепер можна зустріти аудіофайли та пропозицію підписатися на подкаст.
Подкаст - це (англ. podcast – скор. відiPod+ broadcast), або аудіопрограма — цифровий медіа-файл або низка таких файлів, які розповсюджуються інтернетом. За змістом вони нагадують радіошоу, звукову виставу, інтерв'ю, лекції тощо.
Якщо коротко, то подкасти — це аудіозаписи, які викладають в інтернеті.
Термін «podcast» є поєднанням назви портативного програвача музики iPod та слова broadcast. Ведучого або автора подкасту часто називають подкастер. На відміну від слухачів радіо, які чують те, що їм пропонує радіостанція, подкастинг дозволяє самостійно обирати те, що ви хочете слухати чи дивитися. І найголовніше: саме у той час, коли людині зручно включити і послухати те, що їм потрібно.
Хоча про подкасти ми почули зовсім нещодавно, але у світі вони з’явилися ще у 2000-х.
Згідно статистики, 2017 року 42 млн американців слухали подкасти щонайменше щотижня, а загалом 64 % американців слухали подкасти раніше. Подкасти створюють як люди поодинці, так і команди або компанії.
На перше місце серед найпопулярніших платформ для прослуховування подкастів у 2020 році піднявся YouTube (друге місце в минулорічному рейтингу). Далі йдуть Apple Podcasts, Spotify і Google.
З технічної точки зору подкастинг не несе в собі жодної революційності. Він дійсно багато в чому дублює функції радіо, але головна особливість подкастів - ви самі обираєте тему розмови, яку слухаєте, і можете це робити де завгодно і коли завгодно.
Ви можете слухати їх під час тренування, в метро, машині, просто під час прогулянки і тим самим розширювати коло своїх знань.
Основні переваги подкастівЗручний формат подання актуальних новин у аудіо із досить хорошою якістю звучання. Це дуже важливо під час тривалого прослуховування.
Каталог подкастів містить велику кількість тем на будь-який смак і настрій.
За умови правильного налаштування можна досягти синхронізації на всіх пристроях, що дасть можливість продовжувати з того ж місця, де ви зупинилися, на будь-якому з ваших пристроїв.
Автоматичне оновлення всіх нових випусків і їх завантаження на пристрій для доступу в офлайн-режимі дасть можливість не пропустити жодного випуску.
Можливість слухати тему, яка цікава, на фоні, під час руху чи в дорозі. Звучання не залежить від того, чи заблокований пристрій.
Чи слухаєте ви подкасти і якщо так, то які? Які теми вас цікавлять і чому обираєте саме цей формат?
А якщо ви не знали, що послухати, то за посиланням можете знайти багато цікавих для вас варіантів - ПОДКАСТИ.