Танцювальна вечірка у парку, пляжна тусовка з діджеями та жива музика на декількох локаціях - усе це про Слов’янськ 2021 року.
Є думка, що життя у Слов’янську в 2021 році сконцентроване тільки навколо політичних подій - непорозуміння і сварки у міськраді, утворення ВЦА, мобілізація Вадима Ляха.
Але тільки політикою та вічними міськими проблемами життя Слов'янська не обмежується. Влітку 2021 року культурного різноманіття додали кілька заходів, організованих платформою ініціатив “Теплиця”.
Літо почалося з Дня вуличної музики - тоді на декількох локаціях у центрі Слов’янська гурти грали свою музику. А люди могли обирати та слухати те, що їм до вподоби. Усе відбувалося в абсолютно вільному форматі, без жодних елементів класичного концерту.
На вуличній музиці культурні події не закінчилися - далі була гучна Туса на Вейсовому із виступами гуртів, конкурсами, фарбами Холі та діджей-сетом від колег “Теплиці” з Краматорська.
Але і це ще було не все - у липні парк Шовковичний став майданчиком для сальса-вечірки. Спробувати себе у запальному латиноамериканському танці заходили дорослі, літні люди та молодь.
Як же вдалося у Слов’янську влаштувати тусовки та вечірки, за якими звикли їздити в інші міста? А головне - чи буде далі щось подібне? Про це сайт 6262.com.ua поспілкувався з головою платформи ініціатив “Теплиця” Ганною Авдіянц.
Усі три заходи були реалізовані в рамках проєкту «Мережа змін. Рестартінг молодіжних центрів» завдяки підтримці, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт скликаний на розвиток команд молодіжних центрів Донеччини, які розбудовуються з 2017 року - таких вже 140.
Коли в Теплиці писали проєкт для розвитку цих команд, хотіли, щоб вони приїжджали у Слов’янськ на стажування. Під час тижневого стажування команди мали готувати загальноміські заходи, таким чином набуваючи досвід в промоції, запрошенні, відборі музикантів, роботі з волонтерами.
Отже, три яскравих заходи були реалізовані. Міську раду попередили про місце та час їх проведення, щоб місто забезпечило підключення до електромереж та охорону правопорядку.
Що саме було б цікаво містянам у культурному плані, організатори визначали з власного досвіду. Виявилося, що за час карантину, який почався у 2020 році, у людей з’явилася потреба збиратися разом, відбувався брак спілкування офлайн. Та й місцеві музиканти звернулися до Теплиці зі словами: “ми хочемо вже десь виступити”. Така потреба відчувалася ще на момент рок-концерту КРОК 2.0 у вересні 2020 року, а потім вона тільки загострилася.
Ганна Авдіянц каже, що заходи у приміщенні дуже відрізняються від тих, які на відкритому повітря.