Хабар за прийом на службу. У Слов’янську засудили військовослужбовця

Уродженець Луганської області проходив військову службу за контрактом на посаді командира стрілецької роти (резервної) військової частини 3035.

Дмитро Браславський для 6262.com.ua

На початку 2018 року у військовій частині було створено спеціальну робочу групу, з питань формування підрозділів військового резерву.

В кінці того ж року до командира в особистому порядку звернувся громадянин з проханням допомогти йому у влаштуванні для проходження служби у військовому резерві. Командир заявив, що за такі послуги йому потрібно 500 доларів задля впливу на осіб з робочої групи і як висновок прийняття його на службу у військовому резерві у стрілецькій роті (резервній) військової частини 3035 та укладення з ним відповідного контракту.

Далі командир повідомив, які документи треба зібрати для зарахування на службу, допоміг пройти медичний огляд, а потім знову нагадав чоловіку про бажання отримати гроші, які він буде витрачати на хабарі членам робочої групи.

Першого лютого 2019 року була отримана перша частина грошей у розмірі 6000 гривень, а вже через вісім днів чоловік передав другу частину грошей у розмірі 7800 гривень, після отримання яких командир передав відповідні документи, які засвідчують його зарахування на службу у військовому резерві військової частини 3035.

Під час розгляду цієї справи обвинувачений своєї провини не визнав та зазначив, що саме йому пропонували якось віддячити за допомогу при прийняті на службу. Проте жодних грошей йому ніхто не надавав, а під час затримання його прохання про надання правової допомоги проігнорували та протокол огляду не складали.

Проте, як зазначає суд, провина командира доведена іншими доказами, а саме показанням свідка, який повідомив, що командир натякав та просив про надання грошей йому за прийняття відповідного рішення.

Також були розшифровані результати здійснення негласної слідчої (розшукової) дії під час яких були зафіксовані вимоги отримати гроші за допомогу при оформленні на військову службу. Захист командира наполягав на порушенні процесуальних дій з боку слідства, проте суд не вважав такі доводи об’єктивними.

Розглянувши справу суд ухвалив визнати винним командира у вчинені злочину передбаченого ч. 2 ст. 369-2 ККУ (Зловживання впливом) та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців, а також стягнути з нього гроші за проведення експертиз.