Несвоєчасно подав декларацію, але все одно виправдали. У Слов’янську завершився суд на колишнім поліцейським.
Після впровадження антикорупційних реформ в Україні для посадових осіб різного рівня декларування статків стало обов’язком. Мова йде про подачу декларацію перед початком конкурсу на вакансію, під час праці та після звільнення. За невиконання цих норм наступає адміністративна або кримінальна відповідальність.
В кінці вересня 2020 року мешканець Слов’янська влаштувався на службу до поліції охорони, а вже в листопаді того ж року подав рапорт на звільнення, який було задоволено у грудні. На протязі певного терміну колишній поліцейський повинен був подати декларацію після звільнення, проте з невідомих причин подав її на три дні пізніше визначеного строку. Такі дії є порушенням Закону України “Про запобігання корупції” і підпадають під ознаки ч. 1 ст. 176-6 КУпАП (Порушення вимог фінансового контролю) за що передбачений штраф та в подальшому можливість потрапити до реєстру корупціонерів. У судовому засіданні колишній коп провину свою визнав і повідомив, що наміру приховувати свої доходи він не мав.
Суд наголосив, що у профільному законодавстві є певні колізії і фактично відсутній законодавчо визначений термін для подачі декларації, яка унеможливлює безумовну констатацію несвоєчасності такого подання. Також суд вважає, що декларація таки була подана, хоч і порушені певні строки, але умислу приховати статки та не подавати декларацію колишній поліцейський не мав. Фактично відбулось порушення строків які були визначені порядком, а не нормою відповідного закону.
Розглянувши цю справу всебічно та неупереджено суд постановив провадження по цій справі закрити із-за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Дмитро Браславський для 6262.com.ua