Навіщо диплом та «вишка», якщо можна робити нігті. Блог

Багато хто зараз йде досить простим шляхом, якщо не може знайти роботу – просто починає робити манікюр, нарощувати вії чи фарбувати брови. Але чи дійсно усе так просто, як здається?

Коли я просто скролю стрічку соцмереж або шукаю там щось цілеспрямовано, то натрапляю як мінімум на п’ять сторінок, які рекламують свої послуги краси. Тут одразу скажу, що сама такі послуги чи оголошення в інтернеті не шукаю, бо знаю, що один раз «заб’єш у пошук» - а потім гугл тобі всюди буде це пропонувати.

Так от, у соцмережах мені пропонують фото з яскравим манікюром чи відео з процесу його створення, довгі вії, фігурні брови, макіяж з контурингом, уколи краси через фото до\після, фарбування волосся і ще багато чого з індустрії краси. Частина цих послуг зараз є у чоловічій варіації.

Якось випадково серед усіх цих сторінок натикаюся на знайому, яка раніше працювала у банку, а потім стала майстринею з манікюру, педикюру та татуажу. Просто таким чином людина швидше заробила на власну квартиру та автівку.

І серед усіх цих майстрів багато таких, хто пішов до індустрії краси через те, що не влаштовувала зарплатня на роботі за професією з офіційним працевлавштуванням. Інша справа – наскільки ці бьюті-майстри стають кваліфікованими.

Тобто що я маю на увазі? Круто, коли людина усвідомлює, що її перша професія не приносить їй задоволення і вирішує оволодіти другою: закінчує курси, навчається десь заочно, читає про майбутню нову справу та самовдосконалюється.

Але ж бувають інші випадки – коли людина, так би мовити, «нахапала інфи по верхах» і почала «штампувати» нігті та вії. У такому випадку майстер може і нашкодити клієнтові – занести через інструменти вірус чи інфекцію під нігті, у шкіру, через слизові оболонки.

І коли ти обираєш серед сотень сторінок майстрів одну, ти ніяк не можеш бути впевнений у професійності людини, поки не перевіриш. Кращий випадок – це коли тобі просто неохайно зробили манікюр чи власні вії відпали разом з нарощеними. Гірший випадок – це коли після чистки обличчя ти отримуєш якусь неприємну болячку шкіри, бо людина, яка називає себе косметологом, не те що диплома медичного не має, а й навіть про дезінфекцію інструментів забуває.

Звісно, серед засилля майстрів краси є дійсно професійні люди. Але серед різномаїття різних пропозицій їх іноді не так просто знайти. Та й люди ж одразу шукають там, де дешевше, а вже потім питають про якість.