Один із курортів на Чорному морі різко став популярним. Що там можна побачити і як відпочивати.
В Україні розпочинається сезон відпусток! Сайт міста Слов’янська запускає рубрику “Відпочинок 2021”, у якій ми розкажемо вам про відомі і не дуже місця для літнього відпочинку в межах України.
Цей матеріал я напишу блогом, бо сама мала можливість декілька років тому відпочити на курорті Залізний порт, тому опис буде хоч і частково суб’єктивним, але правдивим.
Років 4-5 тому в Україні про Залізний Порт чули мало. Після того, як Крим анексували, для відпочинку люди почали шукати альтернативні місця.
Залізний Порт я обрала виключно за назвою. Аж занадто вона була схожа на Залізні Острови з Гри Престолів. Картинки з гуглу показали непоганий пейзаж, тому ми вирішили їхати туди. Тим паче, я жодного разу ще тоді не була на Херсонщині.
Взяли квиток на автобус до Херсона (на поїзд краще купувати квитки заздалегіть, за тиждень до бажаної дати у сезон відпочинку квитків не знайдеш).
Дорога була виснажлива, але пейзажі...Ми проїжджали поля з соняхами, виноградники, а найголовніше - море.
Зупинок небагато, але рейс був нічний, так що це на краще. А ще в тій дорозі я з’їла найсмачніший хот-дог у своєму житті, але досі не можу пригадати, у якому місті. Здається це було десь за дві-три години до Херсона. А може то я просто була занадто голодна, хто знає.
Вокзал Херсону здивував не в кращу сторону, але нам це було неважливо. Одразу на виході з автовокзалу стояли буси, які розвозили людей у різні напрями. Найпопулярніші - Скадовськ, Генічеськ та Лазурне. Бус до Залізного Порта довелося трохи зачекати, але усі вони влітку ходять часто.
Від Херсону до Залізного Порту дорога займає приблизно годину-півтори.
Приїхавши туди, перше що помічаєш - купа людей з табличками, які здають житло. Найдешевші - маленькі кімнатки у старих будиночках. Вони зі спільною кухнею, душем та туалетом. По факту, в кімнаті лише ліжко і, можливо, тумбочка. Тоді, 4 роки тому це коштувало приблизно 150 гривень з людини. Ми шукали трохи більше комфорту, тому дізналися, що номер з власною ванною кімнатою називається "з підвищеним комфортом".
Знайшли такий у новобудові. Це була окрема кімната-будиночок з кондиціонером, холодильником і ванною. Він коштував приблизно 500-600 гривень.
Насправді, у ціновій політиці змінилося небагато. Там і досі можна знайти кімнати від 100 гривень і до коттеджів за +100500.
Окрім того, прямо на березі моря є пансіонати і санаторії, в яких можна поселитися. Ми ж обрали варіант трохи глибше і подалі від людського натовпу.
Насправді Залізний Порт - один з найбільших чорноморських курортів Херсонщини. Там відкрито багато кафешек, ресторанів, клубів. Туди приїжджають зірки і знаменитості на виступи. Під час нашого відпочинку, свій майстер-клас в одному з клубів на узбережжі давав танцюрист Влад Яма. Ми, звичайно, туди не пішли.
Окрім того, у курортному селі є абсолютно всі можливі розваги: політ на повітряній кулі, катери, водні лижі. Ми для себе обрали морський акварпарк. На банані купу людей відвозили на маленький надувний острів прямо посеред моря. Безпосередньо до цього тебе одягають у рятувальний жилет. Речі ми залишали на березі, бо у воді було абсолютно все.
Ідея цього морського аквапарку у тому, що майже усі горки ведуть у море. Горки різні - від маленьких дитячих, до скажено страшних. Пам’ятаю, як під час гупання з однієї зламала ніготь, а потім ще й по вертикальній надувній стіні з останніх сил піднімалася назад на острівець.
Розваги тривають приблизно годину, але нам пощастило - нас забрали пізніше. Роки чотири тому це коштувало, напевно 400-500 гривень з людини.
Окрім самого моря в очі кидаються камені і пірси на узбережжі. Вони додавали певної романтики пейзажу.
У морі були медузи, але небагато. Пляжі пісочні, але бруднуваті. Те, що можна знайти чистий пляж без людей і медуз, якщо пройти трохи далі, ми дізналися вже в останній день відпочинку.
Загалом довжина берегової лінії близько 4 кілометрів. Майже вздовж всього берега йдуть кафе і магазинчики. А ще у селі є оглядове колесо.
Насправді там можна знайти АБСОЛЮТНО все, що вам знадобиться. Хоча банкомати всього три і всі вони "Приватбанку", тому черга на них є майже завжди.
Із Залізного Порта відправляються автобуси у різні кінці України. А ще звідти можна відправитися на екскурсії в Асканію Нову, Джарилгач, у дельфінарії і аквапарки, сусідні курортні міста.
Загалом відпочинок у Залізному Порту може підійти усім. Як тусовщикам, які планують не спати усі дні відпочинка, так і сім’ям, які прагнуть відпочити. Головне завдання - знайти зручне місце для житла. Адже у селі є будинки прямо біля моря і шума, а ще - будиночки трохи глибше. Там спокійно і тихо.
Бажаємо вам гарного відпочинку. Ну повинні ж колись ці дощі закінчитись.