26 квітня - 35 річниця Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2021 року - 35 річниця Чорнобильської катастрофи.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу.

Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Читайте: Дерево точит камень: впечатления о зоне отчуждения спустя 33 года – ФОТО, ВИДЕО

Архівне фото зруйнованого вибухом четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС
Архівне фото зруйнованого вибухом четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС

За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.

Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів та численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися.

Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії.

Читайте: "Все думали, что на 3 дня, а оказалось - на всю жизнь", - Василий Бомбиза из Славянска об эвакуации из Припяти

Джерело: Інститут національної пам’яті