Весна 1964 року принесла Слов’янську повінь. Як це було.
У двадцятих числах березня 1964 року Слов’янськ сколихнула повінь. Таяння зимового снігу спричинило підвищення рівня води. Тоді річка Казенний Торець піднялась на 9 метрів вище нуля - пригадує місцевий краєзнавець Ігор Гулько.
"В марте 1964 года родители эвакуировали меня с сестрой к тетке, жившей в центре Славянска. Весной того года вода, с разбушевавшегося Торца, поднявшись на 9 метров выше нулевой отметки, быстро начала подбираться к нашему дому по улице Красных командиров на Варшаве" - написав краєзнавець у Facebook.
Тоді особливо постраждали райони Хімпрому, Молокозаводу, Лиману-2, Варшави. Повінь почалася вночі. За словами очевидців, несподівано і стрімко.
Багато будинків було затоплено, мешканців евакуювали на човнах.
В одній з газет того часу заступник голови Слов’янського міськвиконкому Н. Тенянко висловився про стихійне лихо (редактор П. Савченко). Далі публікуємо частину замітки:
“Вже давно не пам’ятають старожили Слов’янська такого великого бурхливого весняного паводку на Торці, який був цієї весни: рівень води в річці підіймався на 9,4 метра над нульовою міткою. В зоні затоплення опинилися деякі промислові підприємства і селища, але повінь не захопила місто зненацька.
Під час поводі на підприємствах і при міськвиконкомі було організовано цілодобове чергування, створені спеціальні рятівельні бригади, були викликані машини-амфібії, які допомагали евакуйовувати жителів, підвозити продуктів.
Завдяки організованості, великому напруженню сил робітників і всіх жителів міста розлючена стихія була приборкана.
Зараз небезпека залишилась позаду, підприємства працюють ритмічно, життя міста входить у нормальну колію, але з наслідками повені ще не покінчено, і кожному жителю Слов’янська треба попрацювати так, щоб найближчим часом навести належний порядок у своєму місті”.
Фото: Igvard