На нещодавно відремонтованому стадіоні ім. Скиданова потріскалася та облущилася нова трибуна. У чому причина та як це виправлятимуть?
На останній сесії Слов'янської міськради обговорювали те, що нещодавно відремонтований стадіон ім. Скиданова вже знаходиться в незадовільному стані, а ремонт там виконаний неякісно.
Читайте: Тест на наркотики, відкликання депутатів і взаємні звинувачення. У Слов‘янську розпочалась сесія
З моменту здачі в експлуатацію першої черги реконструкції стадіону ім. Скиданова минуло півроку. Другу чергу робіт ще не здали. Сьогодні міська адміністрація разом зі ЗМІ відвідала стадіон, щоб подивитися, які саме з ним виникли проблеми, та поспілкуватися із підрядником щодо їх усунення.
Під час візиту міський голова Вадим Лях розповів, що перша черга реконструкції коштувала 35 млн. грн. Сюди входили: два адміністративних корпуси, трибуни (бетонування, фарбування, сидіння), спортивні майданчики (футбольне поле, тенісний корт, мультифункціональний майданчик, майданчик для тренувань), бігові доріжки. Щодо колишнього тиру, то його тільки пофарбували зовні, але не ремонтували всередині, оскільки його вирішили не додавати у проект через високу вартість його ремонту. Зараз тир використувують як склад.
За словами голови, претензії щодо якості робіт виникли два-три місяці тому. Вони стосувалися того, що почало лущитися покриття на трибуні і тріскатися бетон. Підрядник про це знає та чекав підповідної погоди, щоб усунути ці недоліки - тобто усе зачистити за замінити.
На рахунку підрядника, який реконструйовував стадіон, такі об'єкти, як поголовий будинок та прозорий офіс. Це підприємство "Моноліт-Центр". Директор з будівництва Володимир розказав, що перша версія проекту реконструкції стадіону не включала в себе бетонне покриття трибун та ремонт приміщень адміністративної будівлі, але включала тир. Проте керівництво міста вирішило, що замість тиру краще відремонтувати адмінкорпус та залити бетоном трибуни. Тому гроші були перенаправлені з тиру, робилося корегування проекту.
Представник підрядника пояснив, що дефекти на нових трибунах можуть бути пов'язані із неякісною партією бетону. Але в тому, що фарба у деяких місцях здулася, а бетон потріскався, немає великої проблеми. Це, каже, Володимир, зачистять, зашпаклюють та перефарбують. Наразі підрядник вже займається виправленням недоліків на трибунах безкоштовно. Це виконується в рамках гарантійних зобов'язань, які діятимуть протягом найближчих трьох років.
Заступник голови Андрій Секлецов озвучив, скільки коштували усі види робіт на стадіоні:
- Глядацькі трибуни (бетонні роботи та армування) - 2 млн. грн.
- Придбання та встановлення глядацьких крісел - 2 млн.
- Посилення підпорної стіни - 1,5 млн. грн.
- Зовнішнє оформлення тиру - 269 тис. грн.
- Майданчик для тренувань на відкритому повітрі - 236 тис. грн.
- Бігові доріжки - 4 млн. грн.
- Дитячий майданчик - 275 тис. грн.
- Міні футбольне поле, тенісний корт, універсальний майданчик - 3,5 млн. грн.
- Центральний вхід - 594 тис. грн.
- Адмінбудівля - 1 млн. 130 тис. грн.
- Будівля диспетчерського пункту - 324 тис. грн.
- Два туалети (ще не до кінця прийняті) - 205 тис. грн.
- Пожежна сигналізація - 69 тис. грн.
- Зовнішнє освітлення - 2 млн. 264 тис. грн.
- Зовнішнє електропостачання - 446 тис. грн.
- Водопостачання, водовідведення - 1 млн. 724 тис. грн.
- Облаштування плитки ФЕМ - 4 млн. 124 тис. грн.
- Бетонні урни - 6 тис. грн.
- Лавки - 45 тис. грн.
- Біотуалети (12 шт.) - 146 тис. грн.
- Авторський нагляд - 121 тис. грн.
- Технічний нагляд - 444 тис. грн.
Загалом без НДС виходить 29 млн. грн., з НДС - 34 млн. грн. Андрій Секлецов каже, що трибуну встигнуть відремонтувати за 2-3 тижні.