Гвардійці 15-го Слов’янського полка проходять щеплення на території військової частини. Для цього уполковому медичному пункті створені всі умови.
Гвардійці приходять згідно графіка, щоб не було черг та дотримувалась соціальна дистанція. Всі необхідні процедури здійснюють представники мобільних бригад від МОЗ.
Кожен відвідувач приймається за усталеними протоколом: моніторинг сатурації, температурний скринінг, замір тиску тощо. Відхилення від норми дає підстави лікарю перенести щеплення.
«Мобільна бригада з вакцинації по COVID-19. Складається з чотирьох осіб: лікар, дві медсестри та водій. Зараз працюємо з такими категоріями: медичний персонал, військовослужбовці. Кожного дня отримуємо нові списки та формуємо маршрут. На одну людину витрачаємо приблизно десять хвилин. Щоправда, вже за півгодини вона має показати місце уколу. І повідомити про своє самопочуття», – розповів лікар загальної практики Євгеній Яцура.
Тотальна більшість бажаючих вакцинуватися, особливо серед цивільних категорій, – жінки, кажуть медики. Натомість серед військових існує певний паритет.
«Не хочеться захворіти. Було не боляче. Краще укол, ніж ускладнення від хвороби. Пневмонії з початку поки епідемії не мала, сподіваюся, що і після щеплення не буде побічних ефектів», – поділилась старший солдат Олена Резніченко.
«Нас поки не торкнулася пандемія. Вважаю вакцинацію дієвим способом боротьби з цією хворобою. І, взагалі, ми у нашій родині чітко слідкуємо за календарем щеплень», – стверджує майор Оксана Овсієнко
«Не страшно. По можливості всі вакцинуйтесь. Ставлюся до цього процесу позитивно, щоб не посилювалась пандемія», – майор Андрій Гиря.
При цьому лікарі зауважують, що якщо ви вже перехворіли на коронавірусну хворобу, то це не означає, що вона не зможе повторитися. У середньому імунітету вистачає на термін від трьох місяців до півроку. Після цього можливе повторне зараження. Вакцинація допоможе збільшити шанси уникнути цього.
Пресслужба угруповання НГУ в ОС