Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо читачам тематичну підбірку фільмів.
Майстри кінематографу зняли безліч фільмів про боротьбу жінок за свої права та свободу, про їх історії життя, про подолання труднощів самотужки. Існує і безліч фантастичних та фентезійних фільмів, ді жінки виконують ролі головних героїні, що захищають слабких, працюють шпигунками, перемагають зло. А є фільми про неоднозначних історичних особистостей, яких не можна назвати позитивними, але й назвати їх слабкими неможливо.
Сайт 6262.com.uaпропонує саме таку різноманітну підбірку. Щось із цього ви вже точно дивилися, а щось – відкриєте вперше.
Доречі, діліться у коментарях своїми улюбленими фільмами про жінок та пишіть, який є вашим улюбленим з нашого переліку.
Содлат Джейн (1997)
Мабуть, можна порахувати по пальцях тих, хто хоча б не чув про головний фільм на тему сильних жінок із Демі Мур у головній ролі. Також тут грає не менш відомий Вігго Мортенсен, якого більшість знає за роллю Арагорна у трилогії «Володар перснів».
В уряді США виникають дискусії на тему дискримінації за статевою ознакою у військово-морському флоті країни. Для доказу того, що жінка може служити нарівні з чоловіками, за підтримки однієї жінки-сенатора лейтенант Джордан О'Ніл прийнята в підрозділ надвояків «морські котики». Несподівано для всіх, курсантка витримує екстремальні умови навчання і домагається поваги у чоловіків.
Еон Флакс (2005)
Роль головної героїні, яку звуть Еон Флакс, виконує Шарліз Терон. Фільм заснований на однойменному мультсеріалі, який крутили на MTVу середині 90-х.
У новому світі жінки безплідні, люди не помирають остаточно, а воскрешають знову і знову. Клонування стало звичною справою, мутанти нікого не лякають. Усі увага сконцентрована на культурі та війні. Такий порядок настав після тгого, як земля майже обезлюдніла внаслідок хвороби у 2011 році. Еон Флакс є тією, хто намагається чинити спротив режиму.
Атомна блондинка (2017)
І знову фільм із Шарліз Терон у головній ролі, але цього разу вона суперагентка.
Берлін, кінець вісімдесятих років минулого століття. Скоро впаде стіна, що розділила місто на дві ізольовані частини. На околиці знайдено труп чоловіка, який працював на МІ-6. При ньому повинні бути списки подвійних агентів, радянських, американських і європейських, але їх не виявилося.
Тому королівська розвідувальна служба посилає в Берлін свого кращого агента Лоррейн Броттон. Вона здатна здійснювати найнеймовірніші речі. Тим паче загиблий був її давнім другом.
Жінка, яка є спокусливою мрією для будь-якого чоловіка, зазвичай працює одна. Але оскільки місто вона не знає, то їй буде допомагати Девід Персіваль (грає майтер перевтілень Джеймс МакЕвой). Він тут давно працює під прикриттям. Колега мав зустріти Броттон, однак цього не сталося. Красуню захопили вороги. Вивертка Лоррейн втікає і шукає контакт з Девідом.
Диявол носить Прада (2006)
Відома американська комедійна драма за однойменною книгою Лорен Вайсбергер. У фільмі зняласяЕнн Гетевейв роліЕнді Сакс, молодої випускниці коледжу, яка приїхала вНью-Йоркі отримала роботу молодшої асистентки владної і вимогливоїМіранди Прістлі, головного редактора відомого модного журналу, роль якої виконалаМеріл Стріп.
Спочатку робота здається Енді справжнім пеклом: Міранда вимоглива, капризна і не визнає неможливого, ніколи нічого не пояснює і не повторює своїх розпоряджень, але вимагає, щоб асистентки пам'ятали все, що їй може знадобитися. Вона нескінченно скупа на похвалу, але постійно лає підлеглих з будь-якого приводу. У будь-який момент вона може перенести запланований термін на більш ранній і тут же гнівно запитати: «Чому до сих пір не готове ?!». Поняття «робочий день» для Енді не існує - вона повинна бути готова в будь-який час дня і ночі виконувати чергове раптово виникло доручення. Не все лагодиться і з новими колегами.
Залізна леді (2011)
І знову головну роль виконує Меріл Стріп – вона виступає у ролі «залізної леді» Маргарет Тетчер. Фільм розповідає історію політичного зростання Маргарет Тетчер, її небачений успіх і, зрештою, захід її щасливої зірки. Події картини розгортаються в1982році. Тоді прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер намагалася врятувати свою кар'єру напередодніФолклендської війни.
Фільм отримав різні відгуки, багато велося дискусій про те чи варто знімати такий фільм про ще живу людину. Натомість гра Меріл Стріп отримала широке визнання і вважається однією з найкращих у її кар'єрі. Вона отримала 17-ту номінацію на премію Оскар і була нею нагороджена (3-й Оскар у її кар'єрі). Вона також отримала свій третій Золотий глобус та другу премію BAFTA за роль у цьому фільмі.
Голодні ігри (з 2012 року)
Не можна оминути увагою цю трилогію на основі книг Сюзанни Коллінз. Головну роль виконує Дженніфер Лоуренс.
ДержаваПанем, розміщена у постапокаліптичній Північній Америці, складається із заможногоКапітоліюта дванадцятьох бідніших районів, так званих «округів». Як покарання за минуле повстання проти Капітолію, кожного року через лотерею округи обирають одного хлопця і одну дівчину віком від 12 до 18 років для участі у Голодних іграх. Обрані, «трибути», мають битися між собою на контрольованій Капітолієм арені доки живим залишиться лише один із них. Нагорода за перемогу — слава та багатство. Катніс Евердін (Дженніфер Лоуренс), 16-ти річна дівчина з Округу 12 добровільно зголошується піти на 74-ті Голодні ігри замість своєї молодшої сестри Прим, на котру вказав жереб. Піта Мелларк (Джошуа Гатчерсон), син пекаря, який одного разу врятував її сім'ю від голоду, також обраний.
Катніс та Піта забирають до Капітолію, де колишній переможець ігор Геймітч Абернаті, інструктує їх як вижити. У перший же день, коли стартують Голодні ігри, половину трибутів вбивають. Тим часом Катніс застосовує свої добре відпрацьовані під час полювань вміння, щоб вижити.
Ерін Брокович (2000)
Фільм режисера Стівена Содерберга про боротьбу американської екоактивістки Ерін Брокович (роль виконує Джулія Робертс) з газовою корпорацією PG&E за права споживачів, що страждали від викидів хрому в Каліфорнії (судовий процес 1993).
Енергійна, розумна і наполеглива колишня королева краси з трьома дітьми від двох шлюбів та без освіти шукає роботу. Коли в її машину врізається «Ягуар» успішного хірурга і ламає їй шию, Брокович звертається в адвокатську фірму Еда Мезрі. Справа, однак, провалюється у суді, коли захист виставляє Брокович розпусною і неврівноваженою, і вона зривається перед присяжними.
Отримуючи відмови у працевлаштуванні одну за одною, Ерін домагається місця у фірмі Еда Мезрі. Колеги засуджують її манери і стиль одягу, проте вона затято працює і не йде на поступки, виказуючи залізний характер. Взявшись за одну із справ без гонорару, Ерін Брокович виходить на величезну корпорацію, продукція якої отруює довкілля і скуповує будинки хворих сімей, що живуть в районі заражених водойм. Взявшись за справу, героїня вирушає в небезпечний район, збирає дані, документи та інформацію і переконує начальника розпочати справу.
Маленькі жінки (2019)
У цього фільму приголомшливий акторський склад: Емма Уотсон (Герміона у фільмах про Гаррі Поттера), Тімоті Шаламе, Сірша Ронан та Флоренс П’ю. Аще фільм залишає приємний та легкий післясмак, незважаючи на драматичні події в сюжеті. Це сьома повнометражна екранізаціяоднойменного романуЛуїзи Мей Олкотт.
Знайомтеся, цих чотирьох чарівних і зовсім не схожих одна на одну сестер звуть Мег, Еммі, Бет і Джо. Одна з них мріє про театральну кар'єру акторки, інша обожнює малювання, третя ж без розуму від музики. Але найбільше серед них вирізняється Джо. Вона терпіти не може стереотипи, що доля жінки – вдало вийти заміж і завжди бути поруч зі своїм чоловіком. На жаль, на думку жінок у ті роки (часи Громадянської війни у США) мало хто звертав увагу, дуже важко було чогось досягти самій. Але Джо поставила собі за мету – зробити так, щоб її п'єси ставили на великих театральних сценах, не дивлячись на те, що вона дівчина.
Жінка йде попереду (2018)
Овдовіла молода художниця Кетрін Велдон (Джессіка Честейн) їде в Дакоту, щоб намалювати вождяСидячий Бикплеменісіу. Її застерігають про небезпеку, яка чекає жінку в тих краях та й сама вона по приїзді стає жертвою крадіжки її речей індіанцем. Її намагаються відправити назад та це не зупиняє жінку, вона оселяється в поселенні. Вождь погоджується позувати за 1000 доларів. Кетрін переймається політикою, спрямованою на знищення корінного народу. Сидячий Бик повертає гроші художниці. Жінка їде в місто та купує продукти для індіанців. Її жорстоко б'ють білошкірі люди. Дізнавшись про наміри виселити індіанців з їхніх земель, Велдон активно допомагає корінному населенню. Виступ Сидячого Бика перед зборами отримує підтримку в індіанців, вони голосують проти передачі земель.
Ситуація виходить із-під контролю. Було вирішено заарештувати Сидячого Бика, якого вбивають при затриманні.
Королева Марго (1994)
І знову фільм за однойменним літературним твором, у якому головну роль виконала неповторна Ізабель Аджані.
Серпень 1572 року. Франція у стані релігійної війни, що розгорілася через протестантський рух, який нестримно ріс та був не до смаку католикам. Щоб відновити мир та спокій у країні, прекрасна і горда принцеса Марго, сестра католицького короля Карла IX, повинна вийти заміж за протестанта-гугенота Генріха Наварського. Багато зацікавлених цією подією з різних куточків країни, незважаючи на виснажливу спеку, прибули до столиці Франції, і серед них була безліч протестантів.
Весілля, відсвятковане з великою пишнотою, закінчилося Варфоломіївською ніччю, або «паризьким кривавим весіллям» (24 серпня 1572), організованим жорстокою і підступною Катериною Медічі. Вулиці Парижа були залиті кров'ю, а в закутках знаходили по-звірячому понівечені тіла людей. Цієї ночі загинули тисячі протестантів, а один з них, важко поранений дворянин на ім'я Ла Моль, у відчайдушній спробі врятувати своє життя постукав у двері Марго, яка дала йому прихисток, а невдовзі закохалася в нього.