У Слов'янську не дозволять скорочувати роботу бібліотек - Міністр культури

Наприкінці січня двоє депутатів Слов'янської міськради запропонували скоротити штат бібліотекарів, а також кількість робочих днів самих бібліотек. На це відреагував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

На одній з депутатських комісій міськради Слов'янська депутат Олег Недава запропонував скоротити штат бібліотекарів, а самі заклади перевести на роботу по два дні на тиждень. На його думку, така схема має допомогти заощадити гроші з міського бюджету. Його пропозицію підтримала депутатка Неля Штепа.

5 лютого на прес-конференції таку пропозицію прокоментував міський голова Вадим Лях. За його словами, ані закриття бібліотек, ані закриття медзакладів та амбулаторій, ані скорочення ліжко-місць не планувалося. У бюджет, який подавався на розгляд депутатів на основі пропозицій відділів та управлінь, закладено стовідсоткове фінансування цих сфер. 

Відреагував на ситуації з бібліотеками Слов'янська також Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 7 лютого у своєму Telegram-каналі він опублікував пост з цієї теми.

"Новини зі Слов’янська. Там міські депутати вирішили скоротити штат бібліотекарів заради, начебто, економії бюджету. Один запропонував усім бібліотекам міста працювати 2 дні на тиждень, інша заявила, що до бібліотеки-філіал №4 ніхто не ходить. І це про бібліотеку, що працює у 20-тисячному мікрорайоні і є одним з осередків української культури, де, зокрема, проходять зустрічі з громадськими діячами, військовими та добровольцями

Ці два депутати – Олег Недава та Неля Штепа. Перший – екс-депутат БПП, що став депутатом від партії «Наш край», відомої своїми проросійськими наративами. Друга – Неля Штепа – депутатка від «Партії миру та розвитку», яку звинувачують у сепаратизмі.

Міністерство культури та інформполітики вже поспілкувалося з місцевою владою. Ми з’ясували, що і відділ культури і територіальна громада – проти скорочення роботи бібліотек. Зі свого боку заявляю – МКІП також цього не дозволить.

Це не соціально-економічний розвиток міста, як заявляють ініціатори. І не економія бюджету. Це – прихований перший крок до реалізації бажання нав’язування своїх «ідеологічних наративів».

І нагадую, ліквідовувати бібліотеку без погодження з МКІП – пряме порушення «Закону про культуру». А ідея децентралізації культури в регіонах полягає у підвищенні якісних культурних послуг на місцях, а не в їхньому знищенні", йдеться у повідомленні.