Журналісти 6262.com.ua поспілкувались з очільницею відділу охорони здоров’я Оленою Джим про щеплення і ризики повторного захворювання на коронавірус.
На території Слов’янська повторних випадків захворювання COVID-19 не зареєстровано - розповіла журналістам 6262.com.ua керівниця міського відділу охорони здоров’я Олена Джим. Проте, у практиці подібні випадки вже описані. Одна й та сама людина може заразиться повторно, і це вже доведений факт.
Щодо властивостей вірусу, то COVID-19 чимось нагадує грип. Тому потрібно пристосовуватись, бо жити з “короною” ймовірно нам доведеться довго.
Для профілактики одних захворювань достатньо отримати вакцинальний комплекс одноразово, а от, наприклад, для грипу вакцинація проводиться щорічно. Це пов’язано з тим, що вірус швидко змінюється і мутує. Однозначно казати щось подібне щодо коронавірусу ще зарано, бо одного року замало для вивчення такого захворювання.
Попереду - кампанія вакцинування, вивчення захисних сил у організмі вакцинованих людей, протікання коронавірусної хвороби вдруге.
Вчені визначили, що імунітет в організмі людини, яка перехворіла на коронавірус, зберігається 5-6 місяців. Проте, люди, які вже перехворіли на COVID-19, мають неухильно дотримуватись встановлених карантинних обмежень.
Щодо людей, які вже перехворіли на коронавірус, українські інфекціоністи не радять поспішати зі щепленням - каже Олена Джим. Можливий розвиток ускладнень. Якщо у людини не було клінічних проявів хвороби, це ще не означає, що вона не контактувала з вірусом, не була його носієм, тому перед щепленням треба знати свій імунний статус, а отже зробити тест. Усі ці питання пацієнт має вирішувати зі своїм сімейним лікарем.
Читайте також: За чи проти. Що люди у Слов’янську думають про вакцинування проти COVID-19. ВІДЕО
Найперше щеплення рекомендують робити людям, яких віднесено до груп ризику - медики, люди, які страждають на хронічні захворювання (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет) і люди похилого віку.
Читайте також: Як в Україні можна буде записатися на вакцинацію проти коронавірусу
Вакцини у Слов’янську поки немає, тому щодо її властивостей і особливостей організації кампанії щеплення говорити зарано.