28 січня Верховна Рада України затвердила синьо-жовтий стяг як Державний.
Державний прапор України — це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.
Всім знайомий на сьогодні український стяг вперше публічно вивісили 25 червня 1848 року на Ратуші у Львові, який був у складі Королівства Галичини та Володимирії.
Існує міф, що прапор має бути не синьо-жовтим, а жовто-блакитним, тобто що український прапор перевернули і тому всі лиха і нещастя спіткають державу.
Починаючи з XVI століття козаки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв, а вже з 1710-х років синьо-жовті козацькі прапори почали переважати серед козацьких хоругов.
Фотографії, плакати, листівки часів УНР свідчать, що використовувалися обидва варіанти (синьо-жовтий та жовто-блакитний).
Втім, документально підтверджено, що 1918 року гетьман Скоропадський затвердив верхню синю смугу й жовту нижню на офіційному рівні.
Дискусії, питання, яким має бути прапор, актуальне і сьогодні. Ще під час Революції Гідності деякі організації використовували жовто-блакитний стяг, який символізує сонце і воду, і запевняли – якщо перевернути, то вода може погасити світило. Втім прихильники державного прапора стверджують, що синій колір – це небо, а жовтий – колосся пшениці.