У відділі освіти Слов'янської міськради прокоментували, як вирішуватимуть проблему теплопостачання у школу №11.
Через певні проблеми з закупівлею газу для опалення школи №11 серез містян почали ширитися чутки, що школу можуть закрити, а дітей - розподілити по ішних закладах. Сьогодні у міськраді відбулася прес-конференція, під час якої начальник відділу освіти Ігор Рубльовський спростував ці чутки, а також пояснив, як саме склалася ситуація із теплопостачанням у школу №11.
Як нам пояснили, школа №11 - це єдиний заклад, де необхідно закупити газ, там стоїть газова котельня. Газопостачальнику минулого року за умовами тендеру дозволена пролонгація укладеного договору на 20%. Зараз школа отримує газ із цих 20% - це 14 тис. кубів. З цього обсягу станом на 21 січня використали 7,6 тис. кубів.
Виходячи з цього, у листопаді 2020 року оголосили торги із вартістю 7 грн. за куб, і 4 січня на них вийшло два учасники. Оскільки у грудні відбувся різкий стрибок вартості газу, перший постачальник, з яким мали укласти договір 4 січня, відмовився його підписувати.
Тоді вирішили укладати договір з другим учасником. Але, за словами Ігоря Рубльовського, вже було зрозуміло, що може скластися схожа ситуація. Тому вирішили провести другі торги, з умовою, що у випадку підписання договору другим учасником, ці торги скасують. Врешті-решт, другий учасник перших торгів (оголошених у листопаді) теж відмовився підписувати договір.
Далі прорахували, що за умови вдалих других торгів договір на газопостачання буде підписаний 14-15 лютого. Залишків газу з тих 20% має вистачити приблизно до 7 лютого. Тобто, десь тиждень "випадає", коли мають зупинити газопостачання. Тому необхідно було попередити про це батьків, щоб вирішити, як саме у цей тиждень навчатимуться діти.
Заступник міського голови Юрій Підлісний додав, що розглядається інший варіант газопостачання - договір на 60 днів із Постачальником останньої надії, тобто "Нафтогазом". Але справа у тому, що Кабінет Міністрів не ввів у дію порядок закупівлі газу у ПОН. При цьому в Prozorro вже є прецеденти закупівлі газу у ПОН.
Газ у ПОН можна закупити за короткою процедурою, обґрунтувань цьому є декілька: якщо її не провести, зупиниться робота соціально важливого об'єкту; Кабмін не надав алгоритму укладання договору з ПОН; якщо не закупити газ у потрібні терміни, складеться техногенна надзвичайна ситуація. Тому заступник голови ініціював на 22 січня збір комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, де будуть вирушівати питання проведення торгів відділом освіти по скороченій процедурі.
Але всі ці проблеми не завадять навчальному процесу. Юрій Підлісний запевнив, що діти навчатимуться зараз і потім, школу не закриватимуть, учнів не розподілятимуть по інших закладах.
Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал