27 грудня. Яке сьогодні свято. Що сталося в цей день

27 грудня - третій з Дванадцяти Днів Різдва та День апостолів.

У західному християнстві

27 грудня для християн західного обряду - третій з Дванадцяти Днів Різдва або Святок, які триватимуть до 5 січня. Таким чином, Перший День Різдва - 25 грудня.

Також християни західного обряду сьогодні відзначають День апостола і євангеліста Івана (Іоана) Богослова. Він є автором кількох творів Нового Завіту. Іоан був одним із 12 апостолів, яких покликав Ісус Христос, і належав до його улюблених учнів разом з Петром та Яковом. Він та Яків були рибалками на Генісаретському озері.

 У східному християнстві

За григорианським календарем, у східному християнстві 27 грудня - День Святого апостола, первомученика й архидиякона Стефана (один з 70 апостолів). Стефан був одним з семи перших дияконів Церкви. Але його схопили за богохульство і діяльність супроти Храму і Закону. Стефана судив синедріон. У своїй промові на суді він звинуватив їх у переслідуваннях пророків, які говорили про гріхи нації та вбивство Ісуса Христа.

Окрім цього, у східному християнстві сьогодні вшановують Пам'ять преподобного Теодора Начертаного сповідника; Пам'ять святителя Теодора, ариєпископа Константинопольського; Пам'ять святих мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполонія, Калиніка.

Іменини

Григоріанський календар - Степан, Федір, Лука, Йосип, Давид, Яків, Ферапонт, Тихін.

Юліанський календар - Аполлон (Аполлоній), Аріан (Арріан), Ашкелон, Зосима, Іларіон, Іпатій, Каллініком, Левко, Леонід, Феотіх, Филимон, Фірс.

Неофіційне свято

27 грудня проводять День вирізання сніжинок. Ці грудневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер. Чому б не прикрасити паперовими сніжинками власну оселю? Неділя - найзручніший час для такої справи.

Цей день в історії

  • 537 - у Константинополі, столиці Візантійської імперії, освятили храм святої Софії, який протягом тисячоліття був головним храмом православного світу.
  • 1932 - вийшла Постанова про введення в СРСР єдиної паспортної системи та «обов'язкового запису паспортів». Селяни паспортів не отримали, через що фактично перетворилися на кріпаків. 
  • 1932 - у розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкрився найбільший у світі театр мистецтв Radio City Music Hall» розрахований на 5945 місць.
  • 1934 - політбюро ЦК ВКП(б) ухвалило депортацію 2000 «антирадянських» родин із прикордонних районів України.
  • 1945 - у Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного валютного фонду.
  • 1959 - від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло понад 50 тисяч осіб, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом сягали 30-ти градусів.
  • 1978 - король Іспанії Хуан Карлос I після національного референдуму затвердив нову демократичну Конституцію.
  • 1979 - радянські військовики вбили президента Афганістану Хафізуллу Аміна.
  • 1979 - за рішенням керівництва СРСР 75-тисячний контингент радянських військ увійшов на територію Афганістану.
  • 1991 - незалежність України визнали Алжир, КНР, Соціалістична Республіка В'єтнам, Камбоджа, Молдова і Франція.
  • 1994 - запущено в експлуатацію київську станцію метро «Позняки».
  • 1997 - введено в експлуатацію київську станцію метро «Печерська». 

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал