ДСНС попереджає бути обережними з підозрілими знахідками

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів.

Знайти «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на власному городі і, навіть, на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої великого зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до інструкції, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ, виявити набагато складніше.

Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами досить актуальним. Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, 6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

Категорично забороняється:

  • наближатись до невідомих знахідок;
  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Держпожнагляд м. Слов'янськ