До Слов’янського краєзнавчого музею пошуковики Плацдарму передали нові експонати. Серед знайденого - речі від Бронзової доби до сьогоднішньої війни.
Пошукова організація "Плацдарм" вже давно працює у Слов’янську. Кожен рік вони передають до музея нові знайдені експонати.
Читайте: В поле вблизи Славянска поисковики обнаружили останки 12 бойцов времен Второй Мировой
Пошуки відбувалися у Слов’янському районі. Серед нових експонатів є дуже ексклюзивні предмети часів Бронзової Доби, Київської Русі, часів Першої та Другої світових війн та, навіть, часів АТО.
Як розказала директорка музею Лілія Зандер, Плацдарм щороку передають до музея експонати. Всі речі, які зараз отримав музей, спочатку будуть задокументовані. Вже згодом експонати будуть виставлені на виставку.
Серед переданих експонатів є зброя часів Першої світової війни і Другої світової війни. Також до музея передали снаряд від протитанкової зброї, яку використовують у сучасній російсько-українській війні.
Окрім того, були знайдені цікаві археологічні знахідки, як наприклад, сарматське дзеркало, татарська масляна лампа (13-14 ст.), хазарський дзвіночок 8-9 сторіччя, який і досі дзвонить.
Серед давніх знахідок ще серп зрубної культури, ніж катакомбної культури. Були знайдені бляшки на кінну збрую Скіфського періоду. Період раннього Середньовіччя був представлений предметами особистої гігієни (пінцет, сарматське дзеркало, яке було амулетом-оберегом).
Були передані також цікаві експонати часів Першої і Другої світових війн. Серед них каска, яку знайшли на Слов’янському курорті. Вона має у собі отвір від кулі. Також серед знахідок німецька шинель військових Вермахту, карабіни часів Першої і Другої світових воїн, опізнавальні знаки польські та німецькі, граната часів Першої світової, підсумки, люлька для паління, натільні хрестики, фляга та багато іншого.
Як розказав керівник групи "Плацдарм" Слов’янська Олексій Юков, знайдені експонати група пошуковиків передає не лише у Слов’янський музей, але і в обласний, до різних шкіл.
Після того, як всі нові експонати будуть задокументовані, музей зможе виставяти їх на огляд. А поки пропонуємо подивитися через фотографії.
Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.