Колись Слов'янськ був центром солеваріння. Про це нам нагадують залишки гігантского заводу, який розміщувався на Словкурорті.
Саме на цьому місці у свій час була велика розв'язка сільзаводської промислової зони. Тут добували сіль, це було дуже вигідне виробництво. Перші примітивні заводи з видобутку солі на Торі з'явились ще у 1650-х роках. Про це свідчать історичні згадки:
На 1870-ті роки припадає час, коли соляні промисли пішли в гору. Перша промислова свердловина на кам'яну сіль була пробурена в 1874 році. Розсіл викачували насосами, які діяли від парової машини.
У кінці XIX ст. було організовано "Товариство Слов'янських солезаводчіків", які стежили за якістю продукції, регулюванням цін, а також визначали ринки збуту.
Товариство об'єднало в собі 20 діючих заводів і 9 свердловин, до 1913 року - 28 заводів.
Ці руїни, які можна побачити неподалік від солоних озер - залишки заводу, який вже був побудований на початку минулого століття.
У 90-ті роки виробництво тут призупиняється, а у 1999 - повністю закривається. Сьогоді від гіганту залишились лише напівзруйновані будівлі, які поросли очеретом.