Наслідуйте пінгвінів. Як не падати на льоду у Слов’янську

Сьогодні Слов’янськ - суцільна небезпечна зона. Як вберегтися від падіння.

Окрім коронавірусу сьогодні перед нами постала проблема слизьких доріг і тротуарів. З самого ранку вже декілька людей не дойшли на роботу через падіння на льоду.

Що ж треба робити і як ходити, щоб не впасти?

Читайте: Дороги Слов’янська перетворилися на ковзанку

1. Зручне взуття

Для прогулянки у слизьку погоду краще обирати зручне взуття на низьких підборах. Окрім того, для зими краще обирати взуття з неслизькою подошвою.

Лікарі також радять не взувати під час ожеледі нове взуття, яке щільно прилягає до стопи. Нога в такому взутті менш стійка і більш схильна до того щоб підвернутися. Якщо є можливість, можна скористатися спеціальними пристосуваннями для ходьби у слизьку погоду.

2. Обирайте посипану місцевість

Наразі біля різних магазинів власники турбуються про те, щоб тротуари біля їх будівель був посипаний піском або сіллю. Обирайте місцини, де дорога прибрана і посипана. Так буде безпечніше.

3. Наслідуй пінгвінів

У період ожеледиці українцям радять ходити як пінгвіни – тримати центр ваги тіла над ногою, що попереду. Це дозволить уникнути падіння і, можливо, серйозної травми. Взимку ходити широкими кроками, тримаючи руки в кишенях не можна, це тільки підвищує ваші шанси впасти на льоду.

Ходити потрібно дрібними кроками, намагаючись мінімально відривати ноги від асфальту. Ноги ставте ширше, ніж зазвичай. Пам’ятайте, трохи зігнуті коліна допоможуть безпечно пройти слизькі ділянки дороги. Обираючи дорогу, віддайте перевагу тій, де є поручні або хоча б гілки – за них можна вхопитися під час падіння. Руки допомагають балансувати, не тримайте їх у кишенях. Важливо: головні убори пом’якшують удар при падінні, не нехтуйте шапкою.

Як падати

  • Під час руху в ожеледь будьте готові до падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте - це реальний шанс залишитися на ногах. Якщо утриматися на ногах не вдалося, падайте з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Для цього відразу присядьте, щоб знизити висоту падіння, згрупуйтеся і напружте м’язи, а, торкнувшись землі, обов’язково перекотіться - від цього удар зм’якшиться.
  • Якщо ви, все ж, падаєте, намагайтеся згрупуватися і падати на бік. Це необхідно, щоб зменшити ступінь важкості пошкодження.
  • Намагайтеся присісти під час падіння – це зменшить висоту, з якої ви летите. Падаючи, бережіть голову. Падаючи набік або вперед, слід якомога сильніше притиснути голову до грудної клітки. Намагайтеся падати набік (так ви не пошкодите хребет, руки і ноги). Найбільш безпечне положення тіла під час падіння в ожеледицю – поза ембріона.
  • Якщо після падіння відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, гематоми - негайно зверніться до лікаря чи в травматологічний пункт, інакше можуть виникнути ускладнення.