Бабусині рецепти. Чи є у Слов’янську традиційна страва
На жаль, з різних причин ця справа прогоріла, і плантація переходила з рук у руки. Сьогодні залишки плантації можна побачити хіба що біля першого Лиману.
“До чого ж тут традиційна страва міста Слов’янська?”, - спитаєте ви.
Ми дізнались, що саме шовковичні дерева використовувались для створення досить незвичайної страви, яку готували бабусі своїм онукам у Слов’янську. Це були вареники з шовковицею. Зараз мало де зустрінеш подібні смаколики.
Спогади дідуся Олексія
Пану Олексію 73 роки, але він досі пам’ятає смак тих вареників, які колись йому готувала бабуся.
Олексій Григорович розповідає, як прийшов до бабусі. Та пообіцяла приготувати йому особливі солодкі вареники та попросила відгадати, з чим вони будуть. Хлопчик почав перелічувати, все що знав: з вишнею, малиною, сливою, сиром. Але не відгадав.
Коли обід був готовий, на столі Олексій побачив тарілку з яскраво бузковими варениками. Дивний смак і вигляд зацікавили хлопця. Вареники були солодкими, але відгадати, що за ягоди були всередині, так і не вдалося. Тоді бабуся розповіла, що це вареники з шовковицею. Таку страву готували у Слов’янську дуже давно, а в деяких сім’ях готують і досі.
Зараз парк Шовковичний має зовсім інший вигляд, ніж у 19 столітті. Але традиція висаджувати тут шовковичні дерева продовжується. Під час реконструкції на центральній алеї тут з’явилось два десятки молодих садженців.
Олексій Григорович каже, що досі пам’ятає смак бабусиних вареників і з задоволенням би скуштував їх знову. А ми сподіваємось, що ця традиція відродиться не тільки у родині пана Олексія, але й зможе стати міською гордістю.
Рецепт слов’янських вареників
Ми знайшли рецепт вареників із шовковицею. Тепер ви можете пригощати своїх друзів оригінальною стравою і розповідати їм цікаву історію про походження нашого парку, а також про давню традицію слов’янських бабусь готувати вареники з шовковицею для своїх онуків.
Для приготування вареників вам знадобиться:
Борошно: 3 склянки
Вода: дві третини склянки
Яйце куряче - 1 шт.
Шовковиця - 4 склянки
Сіль - щіпка
Промиваємо ягоди, видаляємо плодоніжки і пересипаємо цукром. Ставимо на пів години у холодильник.
Замішуємо міцне тісто, ділимо його на частини, розкатуємо тонким шаром і вирізаємо кола. На кожну вареницю викладаємо підготовлену начинку і ліпимо вареники.
Варити вареники слід невеликими партіями у киплячій воді 3 хвилини. Готову страву можна притрусити цукровою пудрою і подавати на стіл гарячими.
Смачного!