Сьогодні до Дня вчителя ми вирішили зробити підбірку фільмів саме про них.
На недільний вечір ми вам підготували п’ять фільмів про вчителів. Як вони працюють, чого прагнуть6 з якими проблемами зустрічаються.
Тріумф: Історія Рона Кларка
Реальна історія. Єдиний, хто влаштовується вчити найважчих дітей у Гарлемі не через тиск обставин, а тому, що відчуває покликання до цього. Він гнучкий, знаходить свій підхід до кожного учня залежно від його можливостей: від маленького блазня може вимагати ввічливості, а в агресивного вуличного хлопця, що взявся за розум, поки що не виправляє ні лайку, ні жаргон. Він навіть готує вечерю на всю багатодітну родину замість учениці, вивільняючи їй час на домашнє завдання.
Клас
Фільм знятий під документальне кіно: аматорський операторський стиль (ми ніби перебуваємо весь час у класі, серед парт), непрофесійні актори-діти. Тут до проблем дітей, які нікому не потрібні, додаються ще й расові та релігійні відмінності емігрантів. Франсуа нікого не рятує, не завойовує авторитет. Він вчить дітей розмовляти один з одним та довіряти словам.
У сірому холодному класі школярі поступово починають ділитися емоціями, зізнаватися в тривогах і побоюваннях, висловлювати принципи та переконання. Можна сказати, вчитель робить ставку на емоційний інтелект дітей та на ораторські навички. Відтепер учні можуть зізнаватися в слабкостях і не почуватися приниженими, говорити про потреби з почуттям гідності.
Помішка Мони Лізи
1953 рік. Американський жіночий коледж, звідки випускаються на диво освічені й елегантні дами, правда тільки для того, щоб стати комусь гарною дружиною. Але все змінюється, коли в коледжі з’являється викладач історії мистецтв Енн Уотсон (Джулія Робертс). Новими думками і висловлюваннями, власним прикладом вона показує своїм юним протеже, що світ не зійшовся клином на шлюбі і материнстві, що жінка – теж людина і має своє право на багато речей, але його доведеться ще домогтися. “Посмішка Мони Лізи” – дуже естетичне і дуже жіноче кіно, а ще, як не дивно, актуальне, оскільки до цих пір нам невпинно нав’язують думку, що щастя жінки в малому і зводиться воно до обручки.
Полу-Нельсон
Ден – шкільний учитель із письменницькими амбіціями та наркотичною залежністю. Удень він філософствує в класі, пояснюючи школярам, що світ недосконалий, а ввечері – вештається по барах, пробуючи всі види заборонених речовин. Одного разу його знаходить непритомним у роздягальні одна з учениць, Дре. Вона виросла в неблагополучній сім’ї, і все, що їй залишається, – це піти по слідах брата і зайнятися торгівлею наркотиками. Ден і Дре знаходять багато спільного в їхніх життях, і їхня дружба чудесним чином допомагає обом.
Письменники свободи
В основу цього фільму покладена реальна історія про одну з середніх шкіл США – про одну з найбільш проблемних шкіл, де серед боротьби за лідерство і хороші оцінки існує ще і боротьба за виживання, яка зазвичай перекреслює будь-яку абстрактну мету або спроби.
У класі, де викладає англійську молода вчителька Ерін Грюель (Хіларі Суонк), вчаться підлітки різних рас. Вони – мешканці небезпечного району міста, вони ненавидять інших, а, отже, ненавидять один одного. Кожен із них встиг пізнати насильство і втрату близьких людей, їм нема чого чекати в житті. Але Ерін не збирається залишити все як є, вона починає власну боротьбу: за об’єднання цих дітей і за кожного з них зокрема – тих, ким вони можуть стати; і у неї в запасі є дуже незвичайні методи.
Якщо ви цт фільми вже бачили, або шукаєте, що, то у минулому році ми вже робили подібну підбірку, але з іншими фільмами: Пять фильмов об учителях и школьной жизни