У Слов'янську посадовці та держслужбовці зобов'язалися дотримуватися кодексу поведінки на час виборів

Сьогодні до будівлі міської ради завітали представники громадянської мережі ОПОРА, щоб представити Кодекс поведiнки посадових осiб та державних службовцiв пiд час виборчого процесу та запропонувати міському голові підписати його.

Фахівці ОПОРИ пропрацювали міжнародні стандарти демократичних виборів, щоб створити Кодекс поведiнки посадовців та держслужбовцiв пiд час виборчого процесу. Подібний Кодекс представники ОПОРИ запропонували підписати усім міським головам як у Донецькій області, так і по всій Україні.

Представниця ОПОРИ Наталія Боровська зазначила, що в інших областях Кодекс поведінки пропонують також підписати і обласним радам, і головам райдержадміністрацій та іншим. На цьогорічних виборах підписання такого Кодексу відбувається вперше. Далі буде створена єдина база тих, хто підписав Кодекс поведінки.

Документ містить правила поведінки, заборони та обмеження, аби посадові особи та держслужбовці не зловживали своїм положенням та не порушували законодавство під час виборчого процесу, який наразі знаходиться в активній фазі. Він стосується також правоохоронців, органів судової влади, тобто будь-кого, хто є дотичним до матерального, людського чи іншого адмінресурсу. Посадовці не можуть використовувати цей ресурс у своїй агітації.

Як пояснила Наталія Боровська, зафіксовані порушення кодексу також будуть кваліфікуватися за адміністративним та кримінальним кодексом, у залежності від обставин та ситуації. Але Кодекс поведінки - більше про те, що сам кандидат підтримує прозорість та міжнародні стандарти демократичних виборів.

Деякі положення з цього Кодексу: