У цьому році через пандемію коронавірусу постраждав як внутрішній, так і зовнішній туризм. Наскільки сильно він постраждав, можна дізнатися із сум туристичного збору на прикладі Донецької області.
Про те, скільки грошей залишили туристи місцевим бюджетам у карантинному курортному сезоні, повідомила наприкінці серпня Державна податкова служба у Донецькій області. Отже, у 2020 році відпочивальники принесли місцевим бюджетам Донеччини 1,1 млн. грн. туристичного збору. З цієї суми від юридичних осіб надійшло 0,5 млн. грн., а від фізичних осіб – 0,6 млн. гривень.
Найбільш привабливою для гостей регіону стала "зелена" зона Слов'янська, Слов’янського та Лиманського районів, яка зібрала 380 тис. грн. туристичного збору. На другому місті знаходиться Краматорськ, бюджет якого поповнили на 301,1 тис. грн. Третьою за популярністю стала курортна зона Маріуполя та Мангушського району (Азовське море). Там сплатили 171,2 тис. грн. туристичного збору.
Слід зазначити, що зараз ставка збору встановлюється за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі:
до 0,5% (до 23,61 грн.) - для внутрішнього туризму;
до 5% (до 236,15 грн.) - для в’їзного туризму.
Відпочивальники сплачують туристичний збір під час поселення у пансіонатах, готелях, базах відпочинку, приватних апартаментах.
А тепер повернемось до 2019 року
ДПС Донецької області у жовтні минулого року на сторінці Facebook повідомляла, що за 9 місяців туристи Донеччини сплатили 1,9 млн. грн. Лідерами у наповненні місцевих бюджетів туристичним збором стали Мангушський район (за рахунок курортних зон Азовського узбережжя) – 577,3 тис. грн, Слов’янський район ("зелений" туризм) – 548,8 тис. грн., а також Краматорськ – 289,5 тис. грн.