8 серпня в Україні - День військ зв'язку

В Україні з 2000 року 8 серпня відзначається День військ зв'язку, "ураховуючи заслуги військ зв'язку у зміцненні обороноздатності держави…" згідно з Указом Президента України.

Головне завдання військ зв'язку - швидко та безпечно передавати інформацію, забезпечувати зв'язок та управління військами.

За часів УНР та Гетьманату в українському Генштабі відділ зв'язку був створений на два роки раніше, ніж у Червоній армії. Зв'язок забезпечували телеграфісти та радіотелеграфісти. У 1921 році відділ зв'язку разом з Генштабом був інтернований до Польщі, де продовжив свою роботу в еміграції.

4 січня 1992 року офіцери управління зв'язку присягнули на вірність українському народові. З цього почалося формування Управління зв'язку Головного штабу Збройних сил в Незалежній Україні.

Зараз, коли Україна вже 6 років воює з Росією, необхідність військ зв'язку відчувається як необхідність у повітрі. Саме події на сході країни стали відправною точкою змін в оснащенні новітніми засобами цифрового тактичного зв'язку.

Як розповідає прес-служба Східного територіального управління Національної гвардії України, завдяки програмі міжнародної технічної допомоги Уряду США на оснащення до НГУ надійшли радіостанції та технології корпорації Harris. Окрім американських засобів зв’язку гвардійці під час службово-бойових завдань користуються ще й радіостанціями "Motorola", мають можливість комунікувати декількома каналами зв’язку, в тому числі і супутниковим. Це дозволяє приймати і передавати інформацію не лише між підрозділами Нацгвардії, а й Збройних сил України, що покращує.

10 листопада 2017 року, під час брифінгу, начальник військ зв'язку ЗСУ - начальник Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України генерал-майор Володимир Рапко повідомив, що до 2020 року всі бойові військові частини ЗСУ перейдуть на оснащення радіостанціями Aselsan. Окремі військові частини та підрозділи продовжать використання радіостанцій Harris.