Як сходити у відпустку та не стати банкрутом

Літо та початок осені – активна пора відпусток. Багато хто чекає весь рік, щоб у довгоочікувані 2-3 тижні «відірватись на повну».

Є така тенденція – протягом року відкладати гроші на подорож чи омріяну поїздку, багато в чому собі відмовляти. Але якось виходить, що у відпустці гроші витрачаються за перші кілька днів. А після виходу на роботу доводиться болісно чекати на аванс.

Тож спробуємо розібратись із тим, як та на чому заощадити у відпустці, щоб не стати банкрутом.

Розташування готелю/хостелу/зйомного житла

Чим ближче до центру чи до водойми ваше житло на час відпустки – тим воно дорожче. Тому варто щось шукати подалі, а може й на околиці. Краще проїхатись на автобусі чи метро – загальна сума поїздок та вартості такого житла виходить меншою, ніж готель у центрі міста чи на березі моря. Можна купити абонемент у метро, а ще прогулятися пішки чи орендувати велосипед – гарна нагода вивчити місцевість самостійно.

Бронювання квитків на літак та номеру в готелі

Звісно, забронювати квиток та номер можна в інтернеті. Але є сервіси, які переглядають ціни на різних сайтах, дозволяють їх порівняти та обрати найдешевший варіант. Для квитків на літак допоможе ось цей ресурс – він перевіряє авіакомпанії. Але після перевірки квиток краще все ж бронювати на сайті авіакомпанії.

Аналогічні ресурси існують і для готелів. Найвідоміший та найбільш перевірений – Booking.com. Є ще Hotellook,com, який звіряє ціни на більш ніж 50 сайтах.

Розрахувати бюджет та витрати

Тут як у задачках з фізики чи математики. Маємо: певну суму, кількість днів, кількість поїздок та обов’язкових витрат, кількість побажань та не дуже обов’язкових планів. Необхідно: знайти суму, яку можна витрачати в день. Умова: залишити щось на життя до першої ЗП.

Тут важливо чітко визначити, які розваги, веселощі та ласощі для вас із категорії "musthave", а які можна викрестили зі списку. Хоча і відмовлятись від усього теж не дуже добре – відпочинок на те і відпочинок, щоб зробити собі приємність.

Подорож дикуном чи самостійно, а не через туроператора

Їздити автостопом чи бла-бла-каром – якщо в середині країни. Із палаткою, спальником, власним набором продуктів та всим необхідним для походів. Ідеальний варіант, якщо хочете сходити в Карпати, побувати на Шацьких озерах. Тільки одразу завантажте собі карти, дізнайтесь погодні умови. А ще краще – подивитися чи почитати, як інші ходили на відпочинок таким чином.

Читайте: Автостопом по Украине: все пошло не по плану

Або вибирати зарубіжного туроператора – його послуги можуть виявитись дешевшими. При цьому, це може бути одна й та сама послуга, один і той самий маршрут.

Відпочинок не влітку

Найдорожчі ціни на путівки та тури завжди влітку. Це гаряча пора у повному сенсі. Звісно, важко не взяти відпустку у сезон, коли можна поплавати, посидіти на пляжі, не брати із собою багато одягу та не боятись холоду. Але зазвичай ті самі путівки восени чи навесні – значно дешевші. Спробуйте брати не повну відпустку влітку, а залишити трохи на омріяну подорож.

Харчуватися та купувати речі не в зонах орієнтованих на туристів

Краще "вибиратись у місто" - ходити на ринок, по звичайних крамницях та супермаркетах, а не купувати у тих магазинах, які знаходяться на територіях відпочинку чи у зонах з найбільшою кількістю туристів. Різниця в ціні на однакові товари вас неприємно здивує.

Планування туристичних маршрутів заздалегідь

Так корисно робити, щоб зайвий раз не переплачувати приватним перевізникам, не шукати панічно, чим би доїхати у місце призначення. Також варто шукати житло ще не виїхавши у подорож. Бажаючих нажитись на розгублених панікерах завжди багато.

Дивитись пам’ятки самостійно

Знову ж таки, в інтернеті зараз можна "нарити" купу інформації про ту чи іншу історичну пам’ятку. Із цим запасом інформації можна йти на екскурсію самостійно, а не з великою групою та гідом на туристичному автобусі. На цьому ви теж значно заощадите.

Їхати не наодинці

Беріть із собою одного чи кількох супутників – родичів, друзів, когось із родини, знайомих, а може й колег. На двох можна розподілити витрати на житло, їжу, дорогу. А ще так веселіше.

Маленьке містечко чи селище не морі не гірше Одеси

Якщо ви не хочете дивитись пам’ятки, ходити по клубах та ресторанах, а просто мрієте про "моречко", то можна поїхати в якесь маленьке містечко на узбережжі Чорного чи Азовського моря. Результат той самий, а витарифи значно нижчі, і ще не такий галас та натовп.