Ми запускаємо нову серію публікацій, завдяки яким ми будемо досліджувати роботу поліції.
Кодекс України про Адміністративні Правопорушення має об’ємну інформацію про те, що не можна робити і яке покарання за це буде. Про роботу в одних напрямках поліція звітує постійно, до прикладу це ефективність складання постанов по ст. 130 Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Проте щодо інших, можливо менш важливих, порушень поліція не звітує. Тому тепер періодично ми будемо публікувати таку інформацію. Сьогодні ми розкажемо про таку звичайну ситуацію, як безквитковий проїзд у транспорті.
Таке порушення може здаватись дуже банальним, багато хто хоче “проскочити” в автобусі чи тролейбусі через водія або кондуктора та проїхати “зайцем”. Проте дуже часто ми бачимо у громадському транспорті попередження про покарання за такі дії.
Ми вирішили поцікавитись про статистику поліції за попередній 2019рік:
1. ГУНП в Донецькій області повідомило, про складання 38 адміністративних матеріалів за фактами безквиткового проїзду у поїздах приміського, місцевого або дальнього сполучення, в міському транспорті, в автобусі приміського або внутрірайонного сполучення, в автобусі міжміського і міжнародного сполучення та у міжміському електротранспорті та на суднах водного транспорту.
2. Управління патрульної поліції в Донецькій області повідомило про 41 постанову лише за фактом безквиткового проїзду в міському транспорті, а отже ми маємо дивне протиріччя між органами поліції. Добровільно сплачено штрафів було лише на 660 грн (це зробило 7 осіб).
Чи ефективна робота поліції у цьому напрямі треба оцінити самим мешканцям, хоча про факти таких порушень знає кожен.
Ми же вирішили поцікавитись у Слов’янської міської ради, чи відомі їм про такі випадки в попередньому році? Проте таких фактів не існувало завдяки кондукторам та сумлінності містян.
Надалі ми будемо обирати найпопулярніші порушення, які вчиняють люди та аналізувати роботу правоохоронців та міських служб, оскільки ці проблеми оточують нас.
Дмитро Браславський спеціально для 6262