Жуков прощавай. У Слов’янському районі відбулась декомунізація.

В селищі Билбасівка ще на початку травня була вулиця Жукова. Названа вона була на честь Георгія Костянтиновича Жукова - радянського полководця і державного діяча, Маршала Радянського Союзу, чотириразового Героя Радянського Союзу, кавалера двох орденів «Перемога». 

Український інститут національної пам’яті (який є центральним органом виконавчої влади і реалізує політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу) зазначає, що пан Жуков причетний до встановлення радянської влади на території України, в 1920-1921 роках брав участь у придушенні селянського повстання на Тамбовщині, причетний до масових репресій у РЧСА 1937-1938 роках, в роки Другої світової війни своїми наказами прирік на смерть сотні тисяч українців, призваних до Червоної Армії у 1943 р. (так звані “чорносвитники” або “піджачники”). Санкціонував масові розстріли особового складу Червоної Армії.

Після закінчення Другої світової війни – комендант радянської окупаційної зони в Німеччині; вже за рік, через скоєння на окупованій території воєнних злочинів (мародерство), був знятий з цієї посади і переведений на посаду командувача Одеським військовим округом.

Жуков був ініціатором та безпосереднім командувачем військових навчань на Тоцькому полігоні у 1954 році, коли з метою вивчення можливостей армії в умовах “атомної війни” від 45 000 до 60 000 солдат були піддані дії радіації після вибуху атомної бомби. Командував радянськими військами під час придушення антикомуністичного повстання в Угорщині у 1956 р. У 1955-1957 роках Міністр оборони СРСР. Тому за ці всі “заслуги” топонім на честь Жукова повинен бути перейменований.

Після звернення активістів Слов’янська районна державна адміністрація повідомила, що 22 травня було прийнято рішення про перейменування вулиці Жукова у вулицю Степову. Тепер проводяться організаційно-правові заходи, які пов’язані з перейменуванням вулиці.

Дмитро Браславський спеціально для 6262