Пішки, попутками або власним авто. Як мешканці Слов’янська і району добиралися на роботу під час карантину

«Треба їхати»: добірка історій про те, як мешканці нашого міста і району добираються на великі відстані за відсутності транспорту.

Через коронавірусну інфекцію, яка шириться світом, на час карантину громадський транспорт був обмежений. 

У Слов’янську користуватися автобусами і тролейбусами могли люди лише зі спеціальними перепустками, які працюють на критичних підприємствах. Незважаючи на це, багато людей продовжували працювати, а ось транспорту, щоб на роботу добратися, не було. Ми зібрали три історії про те, як люди добиралися у те чи інше місце. 

І перша історія про те, як журналісти "виживали" під час обмеження руху, адже наша робота не припинялась увесь цей час. Карантин карантином, а події стаються кожного дня. 

Вікторія, журналістка

Звісно, у нашому місті на карантині громадський транспорт ходив, хоч і за значно скороченим графіком. Мені в принципі було чим дістатися до роботи. Але я вирішила відмовитися від нього для безпеки тих, із ким знаходжуся в офісі та вдома кожного дня. 

Тому спочатку ходила пішки з роботи - на роботу. Дорога займала десь 35 хвилин з роботи, і 25 - на роботу (бо спускатися з гори легше, ніж підніматися на неї після роботи). Спочатку це дуже втомлювало і здавалося, що я ніби усе місто скрізь пройшла. Йшла, роздивлялася зелень та квіти навколо, бачила таких як я - хто ходив на роботу пішки, і наче заново відкривала для себе місто.

Потім пересуватися між роботою та містом допомогло керівництво - мене відвозили з роботи-на роботу. Це допомогло зменшити ризики захворіти через випадковий контакт. Бо коли ти йдеш по вулиці, то у будь-якому випадку стикаєшся із перехожими, а приватний транспорт дає більшу гарантію.

Після пом’якшення карантину знову почала ходити пішки. Помічаю за собою, що дуже до цього звикла, а про громадський транспорт думаю із легкою панікою. Шкода, що так взимку не дуже походиш.

Ліза, мала їздити в інше місто

Деякі люди мали пересуватися не лише по місту, а, навіть, виїжджати до інших міст чи областей. Ліза зі Слов’янська - одна з таких. Декілька разів жінці треба було їздити до Харківської області. Звичайно, рейсові автобуси тоді не ходили (та і зараз не ходять), виходом став "бла-бла кар". На сайті "бла бла" було безліч оголошень про подорожі. Цією послугою і довелося скористатися. До того Ліза ніколи не їздила з незнайомцями, тому трохи хвилювалася. Автомобіль обирала спираючись на відгуки та оцінки користувачів сайту. Пощастило, що все пройшло спокійно. Проблем із перетином блок постів не було. Хоча це і дивувало, адже всі навколо говорили, що з області не випускають мешканців. 

Здивувало, коли жінка забронювала одну з поїздок на "бла бла карі", то виявився бусік з перевізником. Тобто, по мінімуму, вони працювали під час повної заборони. Було близько 8 людей в салоні. Одразу на сайті "бла бла кар" деякі водії виставляли умови: обов’язкова наявність маски і антисептика. Але це зараз супроводжує всіх відповідальних людей. 

На час карантину Ліза їздила туди двічі. Один раз разом із родичами, які живуть в іншій області. Ще один - з незнайомцями з "бла бла кару", як виявилося - один з них займався перевозками весь карантин.

Оксана, на роботу возив чоловік

На час карантину Оксана зі Слов’янського району працювала дистанційно. Тільки час від часу треба було приїжджати на роботу. Проте навіть ці поодинокі поїздки стали незручними, адже саме з того селища, де живе Оксана, перестали ходити автобуси. Дорога звідти до роботи пішки зайняла би приблизно годину, а може і цілих півтори. Оксані пощастило, бо на роботу її підвозив чоловік на власній автівці. 

А наостанок ми підготували кілька порад, як пересуватися безпечно:

  • У громадському транспорті, крім медичної маски, одягайте рукавички, адже ви беретесь за ручки, поручні, торкаєтесь дверей та стін.

  • Якщо ходите пішки, обирайте місця, де не дуже багато людей.

  • Якщо доводиться йти через парки та сквери, все ж краще одягайте маску та тримайте дистанцію від тих, то там гуляє.

  • Носіть із собою антисептик.

  • Обираючи "бла-бла кар", дізнавайтеся, скільки там пасажирів.

  • У приватному транспорті теж будьте у масці, адже це закритий простір.

  • Після того, як закрили двері автівки, не забудьте продезінфікувати руки.

  • Якщо замовили таксі, краще сідайте на заднє сидіння - так більше дистанція між вами та водієм. І обробіть антисептиком руки пістя того, як розплатилися з водієм.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.