Сьогодні у Слов’янську зібралися на обговорення подальшої долі Центру культури і довкілля, який зазнав значних пошкоджень через пожежу.
У Слов'янську горів Центр культури й довкілля - ФОТО, ВІДЕО
Для того, щоб вирішити долю Центру культури і довкілля, у великій залі Слов’янської міської ради зібралися місцеві депутати, працівники ЦКіД, батьки вихованців Центру та просто небайдужі мешканці міста.
Головним питанням стало те, як організувати керівникам гуртків та дітям тимчасове приміщення для занять. Де воно буде знаходитись. Бо реконструкція ЦКіД буде тривати близько трьох років. Про це сказав міський голова Вадим Лях.
Начальник відділу культури Слов’янської міської ради Марина Олійник додала, що для відновлення пошкоджень знадобиться більше 8 млн. гривень. Для капітального ремонту приміщення - близько 100 млн. гривень.
Наразі найбільше обговорюють купівлю будинку культури "Бетонмаш". Він, звичайно, удвічі менше ніж ЦКіД, але у нормальному стані, тому діти зможуть швидко повернутися до занять. Вартість будівлі - 2 млн. 700 тис. гривень.
Читайте: Замість згорілого ЦКД: куди можуть переїхати у Слов'янську гуртки та колективи
Спірним залишається питання розташування цього будинку культури. Адже до Бетонмашу треба якось добиратися. Виступили і батьки дітей, які стурбовані перенесенням ЦКД до віддаленого району. Не всі з них зможуть водити туди дітей. Таким чином підняли питання будівлі ближче. Однією з пропозицій став Будинок купецьких зібрань у центрі міста.
У свою чергу Вадим Лях анонсував курсування туди нових безконтактних тролейбусів, що полегшить добирання дітей до місця. Міський голова розповів, що в рамках відбудови маршруту №5 будуть закуплені нові тролейбуси, у тому числі безконтактні, які будуть курсувати на нових точках: БК "Бетонмаш", Прозорий офіс та стадіон Скіданова. Але це питання залишається відкритим.
Перед присутніми виступив також директор Центру культури і довкілля Олександр Кашлаков. Він розповів про те, що наразі 27 співробітників ЦКД працюють дистанційно. Щодо пожежі, то було проведено розслідування, та зараз проводиться експертиза. Значних пошкоджень зазнали велика актова зала, мала зала та танцювальний зал. Головною втратою є дах, який згорів повністю. Допоки будівля знаходиться без даху, вона має ризики зазнати ще більших пошкоджень через дощі.
Через пожежу матеріального майна було знищено на 240 тис. гривень, зіпсовано - на більше ніж 14 тисяч гривень. Майже всю документацію вдалося врятувати. Речі з ЦКД були вивезені до 19 школи, 33 дитячого садочку та школи мистецтв.
Колектив ЦКіД підтримує ініціативу тимчасового переїзду до БК "Бетонмаш", але також не проти ініціативи працювати у Будинку купецьких зібрань. Головне - визначитись з місцем роботи, допоки ЦКіД не буде відбудоване.
Варто зазначити, що були висловлені також пропозиції побудувати на місці старого будинку культури зовсім нову будівлю. Адже якщо ремонт обійдеться у 100 мільйонів гривень, то є можливість побудувати щось нове. Можливо не таку велику будівлю, яка б підходила по всім параметрам і зручностям, але була б економнішою у використанні і, можливо, розмірі.
Деякі депутати запропонували відкласти деякі інші проєкти міста, щоб швидше реконструювати ЦКіД. Адже найбільшим хвилюванням досі залишається те, що "тимчасове" може стати постійним.
Рішення відбудовувати Центр культури і довкілля, чи будувати на його місці зовсім іншу будівлю, буде винесене на публічне обговорення. Експертиза найближчим часом дасть інформацію щодо точних цифр вартості для ремонту.
Зрозумілим залишається одне; у вересні Центр культури і довкілля на своєму старому місці не відкриється.