Сотні вигорівших гектарів і мільйонні збитки - в Україні збільшили штрафи за підпал у 18 разів

В Україні збільшили штрафи за підпал сухої трави у 18 разів. 

Україною прокотилася хвиля нищівних пожеж в екосистемах. Щовесни та щоосені ці явища трапляються доволі часто, адже громадяни починають прибирати свої присадибні ділянки та городи, випалюючи сухостій. Нерідко причиною загорянь стають і умисні підпали.

Однією з найрезонансніших пожеж в Україні стала пожежа у Чорнобильській зоні. Пожежу викликав чоловік, який вдома спалював сміття, а залишки багаття вивіз за село і висипав на суху траву, де і відбулось загоряння сухостою.

Як інформують у Державній службі з надзвичайних ситуацій, з початку року в Україні маємо більше 12 тисяч пожеж в екосистемах. Від стихії вигоряють сотні і тисячі гектарів лісу, гинуть тварини, які опиняються у полоні вогню. 

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або обмеженням волі терміном до трьох років. 

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн. - повідомляє Департамент комунікації МВС України. 

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн. 

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.