Декілька днів тому журналісти 6262 проїжджали повз будівлю СБУ та побачили, що частина бокової стіни вкрита новим шаром. Оскільки цей будинок значився у списку архітектурних пам’яток, ми вирішили поцікавитися, чи потрібен спеціальний дозвіл для втручання в його конструкцію.
Слов'янський відділ Служби безпеки України знаходиться у колишньому будинку купця Рабіновіча. Нещодавно ми помітили, що на частині бокової стіни виконали ремонтні роботи, а в деяких місцях зробили затирку швів. Дійсно, фасад та бокова стіна були щільно вкриті тріщинами та потребували ремонту.
Про те, чи потрібен спеціальний дозвіл на ремонт будівлі, та чи вважається вона пам'ятником архітектури, ми дізнавалися у заступника міського голови Юрія Підлісного.
Заступник голови пояснив, що ті ремонтні роботи, які відбулися, потрібні для підтримання будівлі в належному стані та збереження від руйнування. Є комплекс робіт, котрі не потребують узгодження - до таких належить шпаклювання, затирка швів, відновлення фарбового покриття. Тобто роботи, які не вносять кардинальні зміни в конструкцію. У СБУ є обов'язки підтримувати колишній купецький будинок у належному стані, згідно договору оренди.
Будівля, в котрій зараз знаходиться СБУ, є виявленим пам'ятником архітектури. Але у державному реєстрі її немає, тому що паспортизація будівлі за старими стандартами є дійсною, а за новими - коштує достатньо дорого, у середньому близько 50 тис. грн.
У 2020 році запланована паспортизація шести об'єктів історичної спадщини міста. Поки що будівлі СБУ серед них немає. В черзі на паспортизацію стоїть Вілла Марія, будівля казначейства, станція переливання крові, будинок Александрова, будинок по провулку Вчительському, хірургія №1 по вул. Шевченка. Але усі плани сплутала пандемія коронавірусу, тому тепер невідомо, коли саме ці архітектурні пам'ятники отримають паспорти.