Декілька порад, як не піддаватися паніці під час карантину та зберегти спокій.
Новини по телевізору, інтернет, соціальні мережі і баба Маша з сусіднього під’їзду тільки і говорять про коронавірус. Величезний об’єм інформації про таємничий вірус, який шириться планетою, неочікувано звалився на українців. Через це у багатьох людей з’являються панічні настрої, які не найкращим чином впливають на наше здоров’я.
Редакція сайту міста Слов’янська у рамках постійної рубрики “За кулісами” підготувала декілька порад, як не піддаватися паніці під час карантину та як розумно споживати інформацію.
Порада №1 Довіряйте лише перевіреним джерелам
Перш за все, оберіть для себе надійний канал споживання інформації. Довіряйте лише перевіреним та офіційним джерелам, які інформують щодо поширення коронавірусної інфекції. Не піддавайтесь маніпуляціям джерел, які лише привертають увагу користувачів гучними заголовками. Ставте будь-яку шокуючу інформацію під сумнів. Постарайтесь обмежити час, який ви витрачаєте на перегляд новин.
Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я: https://moz.gov.ua/
Кабінет Міністрів України: https://www.kmu.gov.ua/
ООС - https://www.facebook.com/pressjfo.news/
Telegram-канал Коронавірус оперативно
Telegram-канал "Коронавирус_инфо"
Порада №2 Шукайте позитив у всьому
Незважаючи на всі новини, треба виокремлювати хороше. Навіть читаючи про коронавірус, звертайте увагу не лише на те, скільки людей захворіло чи померло, а на те, скільки одужало.
Між іншим, ми якось публікували підбірку позитивних новин: Пандемія коронавірусу: позитивні новини під час інформаційного хаосу
Продовжили карантин? Чудово, відкрийте в собі нові таланти, почитайте книги, які відкладали, передивіться серіали і фільми, до яких не доходили руки. Не можете побачитися з друзями чи рідними? Заплануйте розваги на “після карантина”, спілкуйтесь по відео. Тим більше буде ваша радість від реальної зустрічі після карантину.
Займайтеся спортом вдома, поспілкуйтеся з сім’єю, обдумайте плани на майбутнє, зробіть перестановку, проаналізуйте останні роки вашого життя. У цей час особливо загострюється моральний стан, трапляються зриви чи конфлікти. Це дасть вам можливість зрозуміти, хто дійсно поруч (навіть якщо далеко).
Насправді позитив можна знайти у всьому. Головне - шукати, а не тонути у новинах про смерті, розлучення і закриті кордони.
Порада №3 “Перемикайте” увагу на різні справи
Насправді, вам пощастило, якщо у вас є робота - вам завжди є, на що перемкнути увагу. Робота дозволяє зайняти думки та відволіктися від безглуздого обмірковування кожного свого попереднього кроку поза квартирою. Але працювати цілодобово теж не треба.
Добре перемкнути увагу допомагають книжки та фільми, далекі за сюжетом від буденності та повсякденного життя: фентезі, казки, наукова фантастика, історія. Але слід оминати сюжетів про постапокаліпсис, епідемії та зомбі.
Очистити розум допомагає генеральне прибирання, сортування одягу та речей, догляд за кімнатними квітами, приготування нових страв. А якщо ви займаєтеся якимось видом творчості, то це взагалі відмінно. Грайте на піаніно чи іншому музичному інструменті, малюйте, вишивайте серветки, в’яжіть, шийте щось. Тобто намагайтеся постійно чимось займатися, чергуйте справи, аби не набридало. А ще є комп'ютерні та мобільні ігри - це не менш крутий спосіб втекти від реальності.
Порада №4 Виконуйте всі профілактичні заходи
Аби відчувати себе спокійними та захищеними, виконуйте всі профілактичні заходи задля збереження свого здоров’я.
мийте руки з милом (мінімум 20 секунд),
при чханні та кашлі прикривайте рот і ніс серветкою і згином ліктя,
не торкайтесь обличчя брудними руками,
частіше провітрювайте свою оселю та робіть вологе прибирання,
тримайтесь на відстані від людей та не порушуйте правил карантину.
Якщо ви будете максимально виконувати усі профілактичні заходи, то і ваш психічний стан буде значно кращий. Нехай і ваші родичі убезпечать себе від зараження, тоді ви будете менше переживати через усі можливі ризики зараження.
Порада №5 Спробуйте підзаробити
Покращити своє матеріальне становище ніколи не завадить, а особливо, коли багато людей залишились без роботи. Кожен з нас має якусь освіту, професію, навички. Не буває так, щоб у людини не було жодних умінь та здібностей. Тому, саме час їх застосувати. Ви не тільки займете корисною справою свій вільний час, а й зможете підзаробити.
Зараз ви можете спробувати себе у копірайті і рерайті, написанні матеріалів та рецензій. Також, якщо у вас є необхідні навички, ви можете розпочати проведення курсів онлайн, зайнятись репетиторством, створити свій блог.
Якщо ви не бажаєте працювати за комп’ютером, то ви можете спробувати свої сили у шитті медичних масок, виготовленні домашньої випічки та іншим рукоділлям!
Зберігайте спокій і будьте здорові!