Як не потовстішати на карантині

Карантин, сидіння вдома, удальонка – усе це значно зменшує нашу активність, але їсти ми від цього не перестали.

Стрес, нерви, ізоляція, відмова від активного способу життя не найкращим чином впливають наше здоров’я та моральний стан. А сидіння вдома ще й виступає своєрідною спокусою ходити до холодильника частіше, ніж зазвичай.

В інтернеті вже ходять меми про те, що після карантину на вулиці повикочуються колобки, а не люди. Тому треба з цим щось робити вже зараз.

Челенджі

У соцмережах Instagram, Facebook, TikTokзараз можна знайти багато різних спортивних челенджів, які можна виконувати, не виходячи з дому та не маючи ніякого спортивного інвентаря. Це спортивні фітнес вправи, розминка, асани з йоги, розтяжка та інше. Ви виконуєте, записуєте це на відео, та публікуєте десь на своїй сторінці. До того ж, може вийти непогане змагання з іншими учасниками, іноді ще й різні призи розігрують. Як відомо, дух суперництва гарно мотивує.

Онлайн-заняття

Багато тренерів зараз перейшли на режим онлайн. Проводять заняття через онлайн-конференції за допомогою програм та мобільних додатків. Це, до речі, гарна нагода розпочати тренування тим, хто соромився тренуватися у залі разом з іншими людьми. А так вас ніхто, окрім тренера, не побачить.

Баланс у їжі

Не менш важливо контролювати те, що та в якій кількості ми їмо. Звичайно, для кожного режим харчування свій, він залежить від метаболізму, наявності захворювань шлунково-кишкового тракту та інших індивідуальних особливостей. Але слід зменшити кількість їжі чи розмір порцій у порівнянні зі звичайним ритмом життя. Хоча й зовсім переходити на голодування не треба. Менше їсти слід випічку, різне печиво чи тістечка, смажене м’ясо чи картоплю та інші «важкі страви».

«Ні» фастфуду

Коли йдете до супермаркету чи магазину, краще написати чіткий список усього необхідного та кількість. Так ви чітко будете знати, без чого можна обійтися. Наприклад, без чіпсів, пляшки пива, білого шоколаду. До того ж, так ви заощадите гроші та скоротите час перебування поза квартирою у карантин.

Розрахувати кількість калорій на день

Є така штука, як кількість калорій на день. Порахувати свою норму можна за допомогою онлайн-калькулятора. Достатньо просто написати пошуковий запит «Кількість калорій на день». У калькуляторі ви вказуєте свої особисті параметри, а він вам видає цифри, скільки на день можна спожити білків, жирів та вуглеводів. Дізнатися корисні властивості та енергетичну цінність будь-якого продукту теж просто.

Не їсти під час роботи за комп’ютером чи переглядом

Так, це та ще спокуса. Як не з’їсти печивко чи тістечко під час дистанційної роботи? А ще це заспокоює та додає трохи «радості» у кров. Або важко не погризти чіпсів чи поп-корну під фільм. Але це точно пара-трійка зайвих кіло. Якщо карантин затягнеться, то до цього переліку ще можна додати морозиво.

Відмовитися від цього важко, але зробити це необхідно. Бо за такий раціон і шлунок не подякує. Краще поїсти фруктів, попити чаю чи просто чистої води.